Daydream Şuan Kullanılan Cihazlar Tarafından Desteklenmeyecek!

Google’ın sanal gerçeklik platformu Daydream’in şuan kullanımda olan akıllı telefonlar tarafından desteklenmeyeceği açıklandı. İşte, desteklenmeme sebebi.

Google I/O 2016 etkinliğinde duyurduğu sanal gerçeklik platformu Daydream için hem üreticiler hem de geliştiriciler için yeni bir standart belirlendiğini ve sanal gerçeklik kaliteli bir şekilde kullanılması için bu standartlardan taviz verilmeyeceğini açıklamıştı. Google Sanal Gerçeklik Birimi Başkanı Clay Bavor da bu durum için ilk kuralı paylaştı.

Bunu da Oku : Google Daydream Nedir?

Daydream tanıtımında artık gelecek olan yeni modellerin Android N ile birlikte Daydream destekle bir şekilde geliştirileceğini belirten Google, eski akıllı telefonların yani şuan kullanımda olan Galaxy S7, LG G5 gibi birçok amiral geminin akıbetini belirtmemişti. Clay Bavor yaptığı bir açıklamada şuan kullanımda olan tüm akıllı telefonların Daydream tarafından desteklenmeyeceğini belirterek bu akıbete son noktayı koymuş oldu.

Bavor yapmış olduğu bu açıklamada Daydream için oluşturdukları standart ve kalite çizgisinin çok yüksek olduğunu bu yüzden daha güçlü yeni modellere odaklandıklarını belirtirken kullanıcılara da eğer yeni akıllı telefon alacaklarsa birkaç ay bekleyerek Daydream destekli bir ürün almalarını tavsiye etti.

Daydream platformunu şuan destekleyen akıllı telefonlar arasında Google’ın kendi ürünü olan Nexus 6P ve ZTE’nin geçtiğimiz günlerde duyurduğu Axon 7 modeli yer alıyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.