Oculus Rift ve HTC Vive Teslimatında Büyük Sorun

HTC Vive ve Oculus Rift’i hızlı davranıp önceden sipariş edenlerin teslimatlarında sorun yaşanması büyük sorunlara yol açacağa benziyor.

HTC Vive ve Oculus Rift‘in ön siparişlerini ilk verenlerin teslimat sorunuyla karşı karşıya kaldıkları açıklandı.

Yapılan ilk belirlemelere göre Oculur Rift‘in ön siparişlerin teslimatını gerçekleştiren iki firma da adreslere gönderilecek ilk parti ürünlerde teslimat sorunu yaşandığını belirtti. Yapılan açıklamalar ve merakla ürünlerini bekleyen kullanıcılara ‘bileşenlerde eksik olabilir‘ mesajıyla ürünlerinin karşı karşıya kaldığını ve bir süre daha beklemek zorunda kalacakları ifade ediliyor.

Bunu da Oku: PlayStation VR, Oculus Rift’den Daha İyi Değilmiş!

Bu aksaklığın ne zaman geçeceği 12 Nisan‘dan daha erken çözülemeyeceğini belirten Oculus yetkililerinin bu sorunu telafi etmek için shipping ücretlerini müşterilerinden almayacağı ifade ediliyor.

HTC Vive‘da yaşanan sorunun ise daha büyük olduğu ifade ediliyor. Ürünü kredi kartı ile sipariş eden bazı müşterilerin bu konuda sorun yaşadığı ve 799 dolarlık ücretin şirket hesaplarında görüntülenemediği belirtiliyor. Siparişleri devam eden ürün ile ilgili firmanın bu konuyu nasıl çözeceği ise merakla bekleniyor. Zira şirketten bu sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmaması ürün sipariş edenleri endişelendiriyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.