DOTA 2, Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile İzlenebilecek!

Valve’in en popüler oyunlarından biri olan DOTA 2 için yeni bir özellik eklendi. Bundan böyle seyirciler DOTA 2 maçlarını sanal gerçeklik gözlüğü ile izleyebilecek.

Sanal gerçeklik dünyasına HTC ile birlikte adım atan Valve, Oculus Rift ve PlayStation VR‘ın gerisinde kalmamak için sanal gerçeklik gözlükleri HTC Vive‘a sürekli yeni içerikler ve oyunlar duyuruyor. DOTA 2 için gelen bir yenilik de bu durumun en son örneği.

Bunu da Oku : Oculus Rift Kişisel Bilgileri Paylaşıyor!

Bilindiği üzere DOTA 2 Valve‘in en popüler oyunlarından biri ve aynı zamanda DOTA 2 dünyada en çok oynanan oyunlardan da biri. Oyunun birçok oyuncusu var ve haliyle birçok da takipçisi. Valve’de bu sefer oyunculardan çok izleyicileri düşünerek oyunu ve maçlarını sanal gerçeklik gözlüğü ile izlemeye olanak sağlayacak. Buradaki sanal gerçeklik gözlüğü ifadesi ise HTC Vive‘dan başkasını yansıtmıyor.

Bir izleyici modu olarak ortaya çıkan bu sanal gerçeklik özelliği Valve’in DOTA 2 için SteamVR’a yüklediği yeni içerikler ile birlikte gözüktü. Bu sayede oyunun sanal gerçeklik ile nasıl izleneceği fikrini de öğrendiğimiz bu gelişmede seyirciler DOTA 2 maçlarını 360 derece görebilecekleri gibi kahramanlar ve oyuncular hakkında istatistiksel bilgilere de ulaşabilecek.

Yukarıdaki videodan DOTA 2 ve HTC Vive entegresi hakkında daha geniş çaplı bilgiye ulaşabilirsiniz. Son olarak bu entegre henüz resmi bir şekilde duyurulmadı ve kullanılmıyor ancak bu yıl 8 ile 13 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan DOTA 2 The International turnuvasında kullanılması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.