Sanal Gerçeklik için NBA 2KVR Experience Yayınlandı

2K Games’in ilk sanal gerçeklik oyunu NBA 2KVR Experience farklı sanal gerçeklik gözlükleri için tüm platformlardaki yerini aldı.

Beklenen sanal gerçeklik gözlüklerinin neredeyse hepsinin piyasaya giriş yapması ile sanal gerçeklik oyunları da hızlı bir şekilde gelmeye devam ediyor. Bu durumun son örneği ise popüler basketbol oyunu NBA 2K’nın sanal gerçeklik versiyonu NBA 2KVR Experience‘ın indirilmeye sunulması oldu.

Bunu da Oku : Steam VR, macOS ve Linux’a Geliyor

2K Games‘in geliştirdiği ve ilk sanal gerçeklik oyunu olan NBA 2KVR Experience oyunu PlayStation VR, HTC Vive ve Samsung Gear VR ve Oculus Rift için Steam ve Oculus Store üzerindeki yerini aldı. Fiyatı 15 dolar olarak belirlenen oyun sanal gerçeklik gözlükleri için farklı bir deneyim sunuyor olacak.

NBA 2KVR Experience oyunu aslına bakıldığında sanal gerçeklik için tam bir basketbol oyunu değil. Basketbol içerisinde ufak oyunlar olarak geliştirilen sanal gerçeklik oyunu üçlük atma, zamana karşı yarış ve yetenek yarışı gibi birçok farklı seçeneği beraberinde getiriyor.

Yukarıdaki videodan oyun hakkında bilgi edinebilir buradan devam ederek de HTC Vive için Steam üzerinden oyuna ulaşabilirsiniz. Oculus tabanlı cihazlar için ise ürünlerden Oculus Store uygulamasını kullanarak NBA 2KVR Experience oyununa ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.