IKEA’dan Sanal Gerçeklik ile Mutfak Gezmesi!

Dünyaca ünlü mobilya ve ev dekorasyon markası IKEA kullanıcılarına ürünlerini daha iyi bir şekilde tanıtmak için HTC ile sanal gerçeklik odaklı bir anlaşma yaptı.

Sanal gerçeklik gözlüklerinin gelişmesi ve kullanımının yavaş yavaş artması markaları yeni müşteriler için bu teknolojiyi kullanmaya yitiyor. Bunun son örneği ise yeni ürünlerini tanıtmak için HTC ile sanal gerçeklik teknolojisi üzerine işbirliği yapan IKEA oldu.

Bunu da Oku : Oculus Rift ve HTC Vive Teslimatında Büyük Sorun!

Popüler mobilya ve dekorasyon markası IKEA, HTC ile yaptığı işbirliği sonucunda ortaya IKEA VR Experience isimli bir uygulama çıkardı ve bu uygulama ile kullanıcılar HTC Vive üzerinden satın almak istediklerini ürünleri o mekandaymış gibi görüp kontrol edebiliyor. Şuan için bir mutfak tasarımı gösteren IKEA müşterilerine sanal gerçeklik ile birlikte mutfak mobilyalarının nasıl göründüğünü, kullanımını ve hatta çekmecelerinin açılmasını dahi sağlayarak ürünleri görmelerini sağlıyor.

Henüz test aşamasında olan IKEA VR Experience uygulaması Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilmeye sunulmuş durumda. Sürekli güncelleneceği belirtilen uygulamaya yakın zamanda birçok farklı ürün ve bu ürünlerin kullanım seçeneklerinin ekleneceği de açıklandı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.