Flickr Artık VR Gözlük Ortamında

Flickr 360 derece fotoğraflarını artık Gear VR gözlüklerle takip edebileceksiniz…

İnternetin en büyük fotoğraf arşivlerinin yer aldığı Flickr, uzun süredir beklenen VR gözlük eşliğinde 360 derece fotoğraf görüntülemeye olanak sağlayan uygulamasını duyurdu.

Eylül ayından beri beklenen Flickr’ın VR gözlüklerle uyumlu 360 derece fotoğraf görüntülemedeki ilk projesi açıklandı. Samsung ile ortaklaşa gerçekleştirilen projede, Flickr’da yer alan 360 derece çekilmiş fotoğrafları Samsung’un kulaklıklı Gear VR gözlüğü ile entegre çalışabildiği belirtildi. Uygulama Flickr’ın hali hazırda bünyesinde bulunan 14000 farklı resmin görüntülenmesini sağlıyor. Ayrıca yine VR gözlük sayesinde 360 derece çekilmiş resimlerin sesleri de uygulama sayesinde kullanıcılara duyurulabiliyor.

Bunu da oku: Samsung Gear VR2 Ülkemizde Satışa Sunuldu

Yeni bir yazılımı duyurulan Samsung Gear VR sanal gerçeklik gözlüğüyle sadece oyun, video ve fotoğraf görüntülenmeyle sınırlı kalmıyorsunuz. Yine yakın zamanda duyurulan Gear VR Sanal Gerçeklik gözlüğünün internet tarayıcısı olma özelliği de Flickr uygulaması ile entegre çalışabiliyor. Ayrıca bahsi geçen Flickr uygulamasını edinmek için Samsung Gear VR sanal gerçeklik gözlüğünde mağazalar sekmesinden direkt ve sadece gözlük kullanımı için de indirebileceksiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.