Facebook’un Apple Watch Uygulaması Yolda mı?

Popüler sosyal ağ Facebook’un henüz bir Apple Watch uygulaması bulunmuyor. Peki ya uygulamanın çıkması için ilk adımlar atılmaya başlandı mı?

Bugün satış sayısı bilinmese de akıllı saat pazarını domine ettiği bilinen Apple Watch abisi iPhone‘da olduğu gibi bir uygulama ekosistemi oluşturmaya çalışıyor. Bunun ilk adımları ise Apple’ın henüz Apple Watch çıkmadan geliştiricilere çağrıda bulunması ve büyük şirketlerin uygulamalarını geliştirmelerine yardımcı olması ile atılmıştı.

Bu adımlar sağlam bir şekilde atılmış olacakki Apple Watch uygulama ekosistemi içerisinde Twitter ve Instagram gibi popüler uygulamların da bulunduğu 8500‘den fazla uygulamanın yer aldığı bir mecra haline geldi. Bu şuan için yeterli bir rakam olarak görünse de Facebook gibi milyara dayanan kullanıcısı olan bir servisin henüz Apple Watch için bir uygulama çıkarmaması büyük bir problem teşkil ediyor.

Akışı bulamadık!

Apple’ın bu problemi ortadan kaldırmak için Facebook ile sürekli görüştüğü hatta akıllı saat piyasaya çıkmadan önce de Facebook’un peşinde dolaştığı biliniyor. Bu kadar çabaya rağmen Facebook’un hala neden Apple Watch uygulamasını çıkarmadığı ise Facebook’un Ürün Yöneticisi Adam Mosseri‘de gizli.

The New York Times‘a bir demeç veren Adam Mosseri, Apple Watch uygulaması için en başından beri üzerinde çalıştıklarını ancak akıllı saatin ekran boyutundan dolayı Facebook‘un haber akışını, fotoğrafları ve videoları en iyi kullanıcı deneyimi için nasıl oluşturacaklarını hala bulamadıklarını belirtiyor. Bizzat kendisinin haber akışı ile ilgilendiğini söyleyen Mosseri, ufak ekranda fotoğraf ya da video akışının takip etmenini zor olduğunu bu yüzden de kullanıcıların tekrar akıllı telefonlarına geçeceğinin altını çiziyor.

Hem Mosseri‘nin açıklamaları hem de Facebook’tan daha önceki gelen haberler firmanın hala Apple Watch uygulaması üzerinde çalıştığını ve haber akışı için en iyi deneyimi yakaladıkları zaman uygulamanın Apple Watch üzerinde yer alacağını gösteriyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.