HP’nin Akıllı Saati Gün Yüzüne Çıktı!

HP’nin ünlü moda tasarımcısı Michael Bastian ortaklığı ile geliştirdiği akıllı saati nihayet tanıtıldı. MB Chronowing ismi ile tanıtılan akıllı saat diğer akıllı saatlere göre çok farklı özelliklere sahip. 

HP, Ağustos başlarında sosyal medya aracılığı ile paylaştığı bir görselde akıllı saatini ucundan göstermişti. Merak edilen bu akıllı saat nihayet geçtiğimiz hafta sonunda gün yüzüne çıktı. MB Chronowing ismi ile tanıtılan akıllı saat HP‘nin ünlü moda tasarımcısı Micheal Bastian ile ortak bir ürünü.

Dokunmatik out, tuşlar in!

Klasik saatlere benzer bir tasarım ile geliştirilen MB Chronowing ilk bakışta bir akıllı saati andırmasa da HP‘nin saate yüklediği özellikler saati tam bir akıllı saat yapıyor. Diğer akıllı saatler gibi üzerinde dokunmatik bir ekran bulunmayan MB Chronowing, yan tarafından bulunan üç düğme ile yönetilecek. HP‘nin getirmiş olduğu bu özellik de Apple Watch‘da bulunan Digital Crown gibi akıllı saatlere farklı kullanım sunan bir özellik.

hp akıllı saat 2

Zaman her zaman önde

MB Chronowing‘in dokunmatik olmayan ekranı ve bu üç tuşu ile yapabilecekleri arasında akıllı telefonlardan gelen mesaj ve e-posta gibi bildirimleri gösterebilme, seçilen bazı uygun uygulamalardan bildirimler gösterebilme, hisse senedi, hava durumu, takvim, alarm gibi bildiriciler ve akıllı telefon müzik kontrolü gibi özellikler yer alıyor. Akıllı saat tüm bu özellikleri yerine getirirken farklı bir ekrana geçiş yapmıyor ve zamanı ön planda tutarak her an gösteriyor.

hp akıllı saat 3

iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlar ile birlikte çalışabilen MB Chronowing akıllı saat 50 metreye kadar su geçirmeme özeliğine ve paslanmaz çelik bir yapıya sahip. İki farklı cam yapısı ve üç farklı kordon seçeneği ile birlikte 7 Kasım‘da satışa sunulacak olan akıllı saatin fiyat aralığı ise 349 ile 649 dolar arasında.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.