Garmin, Vivoactive HR Akıllı Saat’i Duyurdu!

Aktivite takip ürünleri üreticisi Garmin ikinci nesil akıllı saati Vivoactive HR’ı resmi olarak duyurdu. Akıllı saat yapılan egzersizleri otomatik olarak tanıyabilme özelliği ile dikkat çekiyor.

Fitness takipçisi dendiği zaman akla ilk gelen firmalardan biri olan Garmin ikinci nesil yeni akıllı saati Vivoactive HR’ı resmen duyurdu. Nabız ölçerden GPS‘e kadar tüm özelliklere sahip olan Garmin Vivoactive HR akıllı saat yeni tasarımı ile de göz dolduruyor.

Bunu da Oku : Motorola Verve Ürünlerini MWC 2016’da Gösterecek!

Garmin Vivoactive HR‘ın odak noktası olan aktivite takip özelliği 7/24 çalışıyor ve kullanıcının yaptığı spora ya da egzersize göre yeni Garmin Move IQ modu ile tanımlama yapabiliyor. Örneğin kullanıcı koşuyorsa akıllı saat aktivite takibini koşu moduna göre yürüyorsa yürüyüş moduna göre otomatik bir şekilde takibi başlatıyor.

Akıllı saatin aktivite takibinde kullandığı metrikler arasında atılan adım, yakılan kalori ve gidilen mesafe gibi özellikler bulunurken ürünün desteklediği sporlar arasında ise koşu, yürüyüş, yüzme, golf, board ve kayak gibi sporlar yer alıyor.

garmin vivoactive hr

Renkli dokunmatik ekranı ile tüm sporların bilgilerini gösterebilen Garmin Vivoactive HR akıllı saat aynı zamanda mobil uygulamalar yardımı ile bu bilgileri akıllı telefonlar ile de paylaşabiliyor. Bununla birlikte ekranında akıllı telefonlardan aldığı bildirimleri, gelen aramaları ve mesajları da gösterebilen ürün kullanıcının akıllı telefonunu çıkarmasına gerek kalamadan birçok işlevi yerine getirebiliyor.

Nabız ölçer, ivmeölçer, GPS, yükseklik ölçer, titreşim ve pusula gibi özellikleri de bulunan Garmin Vivoactive HR normal kullanımda 8 güne kadar GPS ile kullanımda ise 13 saate kadar batarya ömrü sunuyor. Şuan için onlineda ön sipariş ile satışta olan akıllı saatin teslim tarihi ise 5 ile 8 hafta sonra olarak belirtilmiş.

Tek renk seçeneğinde iki farklı boyut sunan Vivoactive HR’ın satış fiyatı ise 249 dolar. Ürün bu hafta içinde MWC 2016‘da da sahnede olacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.