Akıllı Saat Satış Sayısı İlk Kez İsviçreli Saatleri Geçti

Strategy Analytics’in yaptığı bir araştırmaya göre akıllı saat satış saysının ilk kez İsviçreli saat satış sayısını geçtiği ortaya çıktı.

Akıllı saat satışlarının 2015’in sonunda epey hızlandığı hatta Apple Watch‘un bile bu dönemde tek başına 5 milyondan fazla satış yaptığı bilgisi gelmişti. Şimdi ise hem akıllı saatleri hem de klasik saatlerin satışlarını ilgilendiren oldukça ilginç bir bilgi paylaşıldı.

Bunu da Oku : HTC’nin Akıllı Saati için Yeni İddia Geldi!

Strategy Analytics isimli bir araştırma şirketinin elde ettiği verilere göre 2015 yılının 4. çeyreğinde akıllı saat satışları İsviçreli klasik saat satış sayısını geçmiş durumda. Verilen bilgilere göre İsviçreli klasik saat markaları 2015’in 4.çeyreğinde toplamda 7.9 milyon saat satmış ancak akıllı saatlerin bu dönemdeki toplam satış sayısı 8.1 milyon.

Bu tabloyla birlikte akıllı saatler varlığından beri ilk kez klasik saat satış sayısını geçerek pazarda ne kadar ciddi olduğunu da gösterdi. Hatta geçilen saat markaları Swatch, Tissot ve Tag Heuer gibi markalara bakıldığında ise bu durumun büyük bir başarı olduğu görülüyor.

Diğer bir yandan İsviçreli markalar için 2014 yılının aynı dönemine bakıldığında 2015 yılında yüzde 5′lik bir düşüş söz konusu. Bu durum için de akıllı saatlerin klasik saatler için oluşturduğu tehdidin ilk sinyalleri diyebiliriz. Bakalım bu yıl içerisinde nasıl bir tablo ortaya çıkacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.