Google’dan Akıllı Saat Geliyor

Arama motoru devi Google’ın kendi markası ile akıllı saat pazarına gireceği iddia edildi. İki farklı model ile geleceği belirtilen Google’ın ürün detayları da açıklandı.

Arama motoru olarak hayatına başlayan ancak şuan teknolojinin her noktasına bulunan Google’ın akıllı saat pazarına da gireceği iddia edildi. Akıllı saat pazarında giyilebilir işletim sistemi Android Wear ile bulunan Google‘ın bu sistemi tamamlayan bir akıllı saat üzerine çalıştığı söyleniyor.

Bunu da Oku : Google Chrome’da Sanal Gerçeklik Dönemi!

AndroidPolice sitesinde yer alan habere göre Google bir değil Angelfish ve Swordfish kod adlarına sahip iki akıllı saat üzerine çalışıyor. Bu modellerin tek bir akıllı saat ismi ile geleceği ve şuan piyasada bulunan akıllı saatler gibi boyutsal fark olacağı belirtiliyor. Ayrıca ürünlerin Google’ın akıllı telefon birimi olan Nexus ailesine ait olacağı da tahminler arasında.

Verilen bilgilere göre Angelfish kod adına sahip Google akıllı saat daha büyük bir ekrana ve daha güçlü bir yapıya sahip. Motorola Moto 360 ve LG G Watch R benzeri bir ürün olarak karşımıza çıkacak olan Angelfish’in ekran boyutu 43.5 mm ve kasa kalınlığı 14 mm. GPS ve LTE bağlantılarını bulunduran bu modelde nabız ölçerde yer alıyor. İşletim sistemi olarak ise Android Wear’ı söylemeye gerek dahi yok.

İkinci model olan Swordfish ise Angelfish‘e göre biraz daha alt seviyede bulunan ve yapı olarak da biraz daha küçük olan bir model. Pebble Time Round‘a benzeyeceği iddia edilen bu modelin ekran boyutu 42 mm ve kasa kalınlığı ise 10 mm. Swordfish’in değiştirilebilir bir kayış yapısına sahip olacağı da yine verilen bilgilere arasında.

Gelen bu iddialar üzerine Google cephesinden henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Bakalım Google akıllı saatlerini doğrulacayak ve piyasaya sürecekmi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.