Samsung Gear S2’ye Büyük Güncelleme

Samsung’un yuvarlak ekranlı akıllı saat modeli Gear S2 bugüne kadarki en detaylı ve geniş kapsamlı güncellemesini almaya hazırlanıyor.

Teknoloji devi Samsung’dan geçtiğimiz haftalarda yeni akıllı saati Gear S3 hakkında bilgiler gelirken şimdi de firmanın en son akıllı saat modeli olan Gear S2 hakkında bir güncelleme haberi geldi. Gelen bilgilere göre Samsung Gear S2‘yi oldukça büyük bir güncelleme bekliyor.

Bunu da Oku : Gear S3, Solis Kod Adına Sahip!

Gear S2 akıllı saat için bir çok yenilik getirecek olan güncellemenin saate sunacağı en önemli yenilikler arasında kullanıcıların akıllı telefona gerek duymadan ürün üzerine uygulama yükleyebilmesi yer alıyor. Yani bu güncelleme ile birlikte Gear S2 kullanıcıları akıllı telefonları yanlarında olmasa dahi akıllı saatlerine uygulama yükleyebilecek.

Güncelleme ile gelen diğer bir önemli yenilik ise kişiselleştirebilme alanında. Bu güncellemenin ardından kullanıcılar Gear S2 saat ve arka plan ekranına istediği fotoğrafı koyabilecek. Halihazırda uyku takibi özelliği bulunmayan Gear S2 bu güncelleme ile birlikte uyku takibi özelliğine de kavuşacak. Bu da aktivite takip özelliklerine yansırken uyku takibi ve diğer aktivite takibini sosyal medyada paylaşım özelliği de ekleniyor.

Güncellemenin getireceği diğer yenilikler arasında ise hava durumu uygulamasının ultraviyole desteği kazanması, bildirimler için yeni bir menü ve S Voice ile zamanlayacının başlatılabilmesi gibi yeni özellikler yer alıyor.

Güncellemenin Gear S2’ye sunacakları bu şekildeyken güncellemenin ne zaman kullanıcılara sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.