Galaxy Note 7 için Gear VR Ortaya Çıktı!

Koreli teknoloji devi Samsung’un beklenen akıllı telefonu Galaxy Note 7 için yeni bir Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü geliştirdiği ortaya çıktı.

Samsung’un merakla beklenen en yeni Note modeli Galaxy Note 7 için sevindirici bir haber geldi. Bu sevindirici haber ise Galaxy Note 7 ile birlikte yeni bir Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü gelecek olması. Haberin çıkış noktası ise Hindistanlı ithalat veritabanı Zauba.

Bunu da Oku : Samsung Sanal Gerçeklik Tırı Anadoluya Çıkıyor!

Samsung’un yeni amiral gemileri ile birlikte sanal gerçeklik gözlüğü hediye etmesi artık bir standart haline geldi. Note 7 bekleyenler ise bir yandan da yeni bir Gear VR beklediklerini her vakitte belirtiyorladı. Samsung ise bu söylemlere henüz bir cevap vermemişken kullanıcı isteklerinin cevabı Zauba’da ortaya çıktı.

gear vr  galaxy note 7

Şuan piyasada bulunan Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü modelleri SM-R320, R321 ve R323 şeklinde. Yeni ortaya çıkan Gear VR başlık ise SM-R323 kod adına sahip. Yeni bir Gear VR geliyor denmesinin en büyük sebebi de bu kodların sıralaması. Buradan ortaya çıkan diğer bir husus yeni bir Gear VR gerekmesinin Galaxy Note 7‘nin yeni özelliklerine ve yeni boyutuna bağlı olduğu tahmin ediliyor.

Galaxy Note 7’nin yeni özellikleri arasında ise USB Type-C’nin yer aldığı ve ekran boyutunun da biraz daha büyüdüğü tahmin edilirken bu yüzden yeni Gear VR’ın geldiği söyleniyor. Bu söylentilere son noktayı ise Samsung, 2 Ağustos’ta yapacağı etkinlikte koyacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.