Google Cardboard Camera iOS’a Adım Atıyor

Google Cardboard Camera uygulaması artık Apple kullanıcılarının da hizmetinde olacak. Uygulamanın iOS’a çeşitli yeniliklerle birlikte adım atması bekleniyor! İşte detaylar…

Google’ın sanal gerçeklik projesini en basit şekilde kamuoyuna açtığı Google Cardboard’ın Camera uygulaması sonunda iOS‘a da geldi. Bu sayede sanal gerçeklik içerikleri oluşturma açısından yeterli platform sayısı da artmaya başladı.

Cardboard Camera uygulamasıyla bilindiği gibi çektiğiniz 360 derece içerikleri tanıdıklarınıza veya aile bireylerinize gösterebilme imkanı sunabiliyorsunuz. Uygulamanın yenilenen ve iOS‘a getirilen versiyonunda artık her bir görüntü için özel bağlantılar, gönderiler oluşturabilme şansı yakalayabileceksiniz.

Uygulamaya gelen ve iOS platformunda da artık yer alacak olan uygulamada mobil cihazınızdan sanal gerçeklik içeriklerini açmak için Cardboard Camera uygulaması üzerinden açma yolunu önererek daha pratik bir önizleme sağlayabileceksiniz. Böylelikle Cardboard gözlüğü üzerinden bu görüntüleri rahatlıkla seyredebileceksiniz.

Bunu da Oku: Google Cardboard 4 Yeni Ülkede Satışta! Türkiye?

Google‘ın Jump adını verdiği uygulamadan daha basit olarak düşünebileceğimiz uygulama ayrıca olduğunuz yerde dönerek çektiğiniz 360 derece içeriklerini profesyonel olmayan seviyede sizlerle buluşturuyor. Çekilen fotoğrafları birbirine ekleme işlemini de yapabilen uygulama VR özelliği olmayan kameraların çektiği ayrı ayrı kareleri dahi birleştirecek yeteneğe sahip olarak görünüyor.

cardboard-camera-ios-120916

Google Cardboard Camera uygulamasının 4 Ekim’de olması planlanan Google etkinliğinde daha geniş detayları ile anlatılması bekleniyor. Bu etkinlikte iOS platformu ile ilgili detayların da yer alacağı ifade edilirken Cardbord konusunda Google’ın bir müddet daha çalışmalar yapcağı da bu hamlenin ardından kesinleşmiş oldu.

phpu6ecio

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.