Android Kullanıcıları da AirPods Kullanabilecek

Apple’ın iPhone 7 ile birlikte tanıttığı yeni kablosuz akıllı kulaklığı sadece iPhone’lar ile değil Android telefonlar ile de kullanılabilecek.

Apple’ın iPhone 7 ile birlikte kulaklık girişini kaldırması ve kablosuz kulaklığı AirPods’u tanıtması büyük yankı uyandırdı. Siri entegresi ile macOS, Apple Watch ve iPhone’lar ile kolay ve zahmetsiz bir şekilde kullanılabilen bu kulaklıklardan Android kullanıcıları da yararlanabilecek.

Bunu da Oku : Apple AirPods Hakkında Her Şey

Apple tanıtımda sadece Apple cihazlar ile kullanılabildiğini gösterdiği AirPods kulaklığı için daha sonra The Verge sitesine yaptığı açıklamada kulaklığın Android‘li cihazlarda da kullanılabileceğini ancak ürünün bu cihazlar ile birlikte büyüsünü kaybedeceğini belirtti. AirPods’un Android ile büyüsünü kaybetmesinin sebebi ise kulaklığın tek dokunuş işe Apple cihazları ile entegre olabilmesi ve en büyük özelliği olan Siri entegresinin Android cihazlarda kullanılamayacak olması.

Android cihazlarda herhangi bir işlevi kalmayacak olan AirPods kulaklıklar bu cihazlarda sadece bir Blutooth kulaklık olarak görev görebilecek. Ancak ürünün 159 dolar yurtdışı ve 779 liralık Türkiye fiyatı ile hangi Android kullanıcısının hiçbir işine yaramayacağı bu kulaklığı tercih edeceği gerçekten merak konusu.

Bu arada ülkemizde ne zaman atışa çıkacağı bilinmeyen AirPods macOS Sierra, watchOS 3 ve iOS 10 cihazlar ile birlikte çalışabilecekken ürünün hangi Android versiyonlarını desteklediği de bilinmiyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.