Google, Cardboard Satmaya Başladı!

Sanal gerçeklik pazarının hareketlendiği bu dönemde Google’dan yeni bir hamle geldi. Arama motoru devi Google bundan böyle Cardboard satmaya başladığını duyurdu.

Geçtiğimiz haftalarda Google‘dan yeni bir sanal gerçeklik gözlüğü geleceğine dair bazı sızıntılar gelmişti. Sızıntılara göre bu ürün Cardboard gibi kartondan değil Samsung Gear VR benzeri bir yapıda olacak. Henüz bu ürünün detayları belli olmadı ancak Google’dan sanal gerçeklik için başka başka bir hamle geldi.

Bunu da Oku : Google’dan Samsung Gear VR’a Rakip Geliyor!

Bilindiği üzere Google sanal gerçeklik alanına kartondan tasarladığı ucuz maliyetli sanal gerçeklik gözlüğü Cardboard ile girmişti. Ancak firma bu ürünü kendisi satmıyor, işbirlikçileri Unofficial Cardboard, I Am Cardboard ve DODOcase gibi firmalar satıyordu. Yeni gelen açıklama ile Google artık Cardboard ürününü kendisinin de satacağını duyurdu.

Google Store üzerinden satışa sunulan Cardboard’un 15 dolarlık bir fiyatı bulunuyor. İkili alımlarda ise fiyat 30 dolar yerine 25 dolar oluyor. Aynı zamanda Google mağazasında sadece Cardboard sanal gerçeklik gözlüğü değil Mattel’s View-Master ve Goggle Tech C1-Glass VR sanal gerçeklik gözlüklerini de satmaya başladı. Mattel’s View-Master’ın fiyatı 30 dolar, Goggle Tech C1-Glass VR’ın fiyatı ise 20 dolar olarak belirtildi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.