PlayStation VR 120 FPS’lik Görüntü Sunacak!

Sony’nin sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR oyunlar 60 fps ve altında görüntü sunsa da kendisi bu durumu 120 fps’de gösterecek.

Sanal gerçeklik pazarının giderek kızıştığı bu günlerde Oculus Rift ve HTC Vive ön siparişe sunulmuş durumda ve rakiplerden Sony‘de bu yıl içerisinde pazarda olmak istiyor. Çalışmalara son gaz devam Sony’nin sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR için oyuncuları sevindiricek bir haber geldi.

Bunu da Göz Atın : Dünyanın İlk VR Sineması Açıldı!

Sony PlayStation VR için geliştirilen Megaton Rainfall isimli oyunun geliştiricilerinden gelen haber oyunların görüntü olarak 60 fps ve altına düştüğünde dahi sanal gerçeklik gözlüğünün bu durumu kendisinini otomatik olarak 120 fps‘de tuttuğunu belirtti. Oyunun stüdyo kurucusu Alfonso Del Corro yaptığı PlayStation VR açıklamasında bu durumun gerçekten muazzam olduğunu ve görüntü kalitesinin azaldığı yerlerde dahi PlaySyation VR‘ın herhangi bir sıkıntı çıkarmadığını aksine durumu toparladığını belirtti.

Del Corro bu durumla birlikte PlayStation VR‘ın kalitesini ortaya koyduğunu ve bu sayede sanal gerçeklik gözlüğünün milyonlar satabileceğini düşündüğünü de aktardı. Kendi ülkeleri olan İspanya’da PlayStation sahiplerinin PC sahiplerinden daha fazla olduğunu da belirten Del Corro satış sayısındaki tahminin de güçlendiriyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.