Google’dan Samsung Gear VR’a Rakip Geliyor

VR dünyasında yeni hamleler yapması beklenen Google’ın Samsung Gear VR’a rakip olacak daha gelişmiş bir ürün üzerinde çalıştığı beliriliyor…

Sanal gerçeklik dünyasına Cardboard ile giren Google‘ın Samsung Gear VR‘a rakip olacak bir VR başlık tasarımı üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Gear VR‘a göre daha geniş yelpazede yer alması planlanan ürünün akıllı telefonlar tarafından da destekleneceği ifade ediliyor. Samsung Gear VR‘dan daha iyi sensörler ve daha iyi lensler barındıracağı ürünün tamamen akıllı telefona bağımlı kalmayacağı ancak işlemci gününün büyük bir kısmını telefondan alacağı belirtiliyor.

Bunu da Oku: Samsung, Gear VR için İnternet Tarayıcısını Duyurdu!

Bir buçuk yıldır satışta olan Google Cardboard‘ın iyi satış rakamlarına ulaşmasına rağmen artık Google tarafından bir yeniliğin beklendiği belirtilirken yeni çıkacak olası ürünün Cardboard kadar basit bir ürün olmayacağı konuşuluyor.

Google‘ın ayrıca bir süredir dedikoduları yapıldığı gibi Android VR işletim sistemi ile yeni VR başlığını tanıtacağı belirtiliyor. Sanal gerçeklik alanında yeni iş ilanları yayınlayan Google, bu şekilde VR dünyasındaki hamleleri merak uyandırmıştı….

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.