Google Glass Ekibine Yeni İsim : Project Aura

Arama motoru devi Google, akıllı gözlüğü Google Glass’ın arkasındaki ekibe Project Aura olarak yeni bir isim verdi. İşte, Project Aura’dan ilk bilgiler.

Google‘ın uzun süredir üzerinde çalıştığı ancak son kullanıcıya bir türlü ulaştıramadığı akıllı gözlük projesi Google Glass için yeni gelişmeler var. WSJ‘nin verdiği bilgilere göre Google Glass geliştirilmesi hız kazandı ve Google bu projenin arkasındaki ekibe Project Aura olarak yeni bir isim verdi.

Bunu da Oku : Google Glass’ın Fedaisi Tony Fadell!

Bundan böyle Google Glass olarak değil de Project Aura olarak adlandırılacak olan bu ekibin yöneticiliğini ise 2014 yılında Google Glass’ın tepesinde bulunan Ivy Ross yapacak. Ivy Ross’un bağlı olduğu kişi ise herkesin bildiği üzere Google Glass’ın patronu Tony Fadell.

Yani Project Aura’nın patronu Tony Fadell ve Google Glass‘ın lideri ise Ivy Ross oldu. Bu şekilde bir sınıflandırma yapılmasının sebebi ise yine WSJ’nin verdiği bilgiler doğrultusunda Project Aura’nın sadece Google Glass‘a özel değil diğer giyilebilir teknoloji ürünlerini de kapsayacağı bilgisini içermesi. Bu isimlendirmeden sonra Google’dan Project Aura ismi altında akıllı saat ya da akıllı bileklik gibi diğer giyilebilir teknoloji ürünlerini görmemiz de mümkün.

WSJ’nin Google Glass hakkında verdiği son bilgi ise Google’ın akıllı gözlüğü için çok farklı endüstrilere yöneldiği yönünde ve ürünün en erken çıkış tarihinin 1 yıl sonra olduğu.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.