Google Glass’ın Fedaisi Tony Fadell!

Google’ın akıllı gözlük projesinin reisi Tony Fadell ancak bu durumu Google değil Google Glass’ın geleceği için Tony Fadell istemiş.

Google, akıllı gözlük projesi Google Glass ile belki devrim niteliğinde bir teknoloji ortaya koydu ancak kullanılabilirlik, gizlilik ve paha konusundaki sıkıntılar nedeniyle ürün henüz piyasada değil. Google ise ürününü piyasaya sokmak için birçok adım atıyor ve bunlardan ilki ve en önemlisi projenin başına Tony Fadell‘in getirilmesi olmuştu.

Bunu da Oku : Glass için Yeni Dönem Başlıyor

Google Glass‘ın yönetimine Tony Fadell’in gelmesi ise bizlere Google’ın akıllı gözlük projesini Google X biriminden ayırarak başlı başına bir birim haline getirmesi ve bu biriminde başında Nest‘in mucidi Tony Fadell‘i getirmesi şeklinde yansımıştı. Ancak durum Google’ın Tony Fadell’i çağırması değil Tony Fadell’in Google‘a ben bu işi yaparım siz kenara çekilin demesi şeklinde gerçekleşmiş. Fadell bir nevi bu işin gönüllüsü olmuş.

BBC‘ye verdiği bir demeçte durumu açıklayan Fadell, Google Glass’ı gerçekten iyi bir ürün olarak gördüğünü ve işleri rayına sokabileceğini düşündüğü için böyle bir adım attığını belirtiyor. Bekleyenlere biraz sabırlı olmalarını söyleyen Fadell, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Google Glass Enterprise Edition‘ın başarılı olacağından emin.

Bu da Okumalık : Google Glass Enterprise Edition Yolda!

Google Glass’ın gelecek versiyonuna baktığımızda da ilk versiyonda olan kullanılabilirlik, gizlilik ve paha durumlarının geçerli olduğunun görüyoruz. Bakalım Tony Fadell bu durumun içinden nasıl bir sıyrılma yöntemi ile Glass’ı başarılı hale getirecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.