GoPro Omni’nin Çıkış Tarihi Açıklandı, Geri Sayım Başladı

Aksiyon kameraları konusunda uzman olan GoPro’nun sanal gerçeklik çözümü Omni modelinin satış tarihi duyuruldu. Artık GoPro Omni için geri sayıma geçildi

Aksiyon kamerası üreticisi GoPro daha önceden duyurduğu bir yeniliği kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Son dönemde maddi sıkıntılar yaşadığı belirtilen GoPro, sanal gerçeklik çözümü modeli olan Omni‘nin son kullanıcı ile buluşacağı tarih için geri sayıma geçti.

17 Ağustos tarihinde GoPro Omni‘yi son kullanıcılara ulaştırmaya başlayacak olan firma biraz pahalı da olsa sanal gerçeklik için bir çözüm bulduğunu daha önceden duyurmuştu. Aksiyon kameraları konusunda başı çeken marka olan GoPro bu şekilde satışlarını biraz daha yukarıya çekmek istiyor.

omni_life1-1-640x360-c

Yapılan açıklamada GoPro Omni için satın aldığınız pakette 6 adet Hero 4 Black‘nın yanı sıra küp şeklini alabilen ve bu 6 kamerayı yerleştirebileceğiniz aparatın dışında 360 derece çekim için gerekli olan yazılım da bulunuyor.

Bunu da Oku: GoPro VR Omni ile Çekilen İlk Video Yayınlandı

GoPro Omni‘nin içerisinde 6 farklı kameranın kaydını ortak bir noktada buluşturan merkezde cihazların yönetimi gerçekleştirilebiliyor. Bu 6 Hero 4 Black‘ın kaydettiği görüntülerin tek bir parçada toplanması ise GoPro‘nun özel uygulaması ile gerçekleşebilecek.

6 adet microDS kartı bilgisayara aktardıktan sonra ise görüntüleri işlemek daha da kolaylaşıyor.

Ürünün toplam fiyatının 5000 dolar civarına kadar yükseldiğini belirtelim. GoPro Omni ile çektiğiniz görüntüleri isterseniz 2K, isterseniz 4K ve 8K olarak sosyal medya mecralarına direkt yükleyebilmeniz de mümkün. Öte yandan 6 kameralı GoPro Omni‘nin içindeki Hero 4 Black‘leri de isterseniz tek tek kullanmanız da mümkün…

Omni-camera-rig-sample

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.