GoPro Hero 5 Sadece Arka Yüzünü Gösterdi

Aksiyon kameralarının kralı olarak bilinen GoPro’nun merakla beklenen Hero 5 modelinin ilk görüntüsü yayınlandı. Ancak sadece arka yüzü…

Giyilebilir aksiyon kameralarının en biliniri ve en çok satanı GoPro Hero 5 için geri sayım devam ediyor. Kameranın meraklıları ürün hakkında çıkan her gelişmeyi takip ederken Vimeo üzerinde yayınlanan bir video ile GoPro Hero 5‘in ilk görüntüsünün çıktığı iddia edildi.

Bahsi geçen videoda GoPro Hero 5‘in arka yüzü görülüyor. Videoda GoPro‘nun mobil uygulaması ile kameranın nasıl eşleştirileceğinin tarifi yer alırken bu görüntüler ürünün nasıl olacağına ilişkin de ipuçları vermeye yetti.

9 saniyelik videoda görülenler mobil uygulama ile kameranın eşleştirilmesi olurken dokunmatik bir ekrana sahip olması da meraklılarını sevindirdi. GoPro‘nun önceki versiyonunda LCD ekranları veya diğer aksesuarları bağlamaya yarayan girişin olmadığı görülürken bu şekilde tamamen farklı bir tasarım geleceği adeta belirlenmiş oldu.

İşte yayınlanan o görüntünün Gif hali:

gopro-1.0

GoPro’nun gözükmeyen ön bölümü için de bir çok tahmin yürütülürken GoPro Hero 5’in kameranın önceki serilerinde de denendiği gibi tamamen kendiliğinden suya dayanıklı olabileceği yönünde. GoPro Hero 5’in boyut olarak da büyüdüğü gözlerden kaçmazken renginin de tamamen siyah olması dikkatli gözlerin hedefi oldu.

Daha önceden sizlerle paylaştığımız GoPro Hero 5’te olması muhtemel özellikler arasında 4K çekim kalitesini 60 fps ile sağlamasının yanında piyasaya çıkacağı tarihin ise 2016’nın sonlarına denk geleceği tahmin ediliyor.

GoPro Hero 5 ile ilgili diğer haberleri aşağıdaki linkten bulabilirsiniz…

Bunu da Oku: HeroCast ile GoPro’dan HD Canlı Yayın Yapmak Mümkün!

Bunu da Oku: GoPro’nun Yeni Modeli 3D Çekim Yapabilecek

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.