GoPro’nun Yeni Modeli 3D Çekim Yapabilecek

Dünyanın en çok ilgi gören aksiyon kamerası GoPro yeni modelini satışa çıkarmaya hazırlanıyor. GoPro Hero5 adıyla çıkması beklenen ürünün sürprizleri var…

Aksiyon kamerası üreticilerinin en başarılısı ve popüleri olan GoPro yeni modelini çıkartmaya hazırlanıyor. Henüz resmileşmeyen bilgileri dolaşan GoPro‘nun Hero 5 modeli söylentilere göre çok büyük yeniliklerle ve şaşırtan özelliklerle karşımıza çıkabilecek.

İlk belirlemelere göre Hero5‘in en büyük yeniliklerinin objektifinde ve kamera kısmında olması bekleniyor. Hero5‘te çok yüksek ihtimalle 4K çekim kalitesinde yakalanması beklenirken 60 kare/saniye oranında çekimler yapabileceğimiz düşünülüyor. Bu da Hero4‘ün 30 kare/saniye oranından iki kat daha fazla bir rakam.

gopro-hero4-session-15

GoPro Hero5 için söylenen en büyük devrimlerden birisi ise kameranın üç boyutlu çekim yapabilme ihtimali. Çift lens ile geleceği söylenen kameranın üç boyutlu çekim yapabileceği de gelen haberler arasında.

Bunu da Oku: GoPro’dan Özel 3D Çekim Özelliği Sağlayan Lens

Üç boyutlu video haberi şimdiden aksiyon çekimleri yapanların kafasında yeni çekim şekillerini düşündürürken sırf bu özellikle bile Hero5‘in rakiplerinin önüne geçeceği söyleniyor. Ürünün piyasaya çıkma ihtimalinin yüksek olduğu zamanın ise bu yılın sonları olabileceği konuşuluyor. Ayrıca Hero5 ailesine mensup ve farklı özellikleri olabilecek 3 farklı modelin daha çıkacağının konuşulduğunu hatırlatalım.

Dünyada satış rekorları kıran Hero4 modeli ilk piyasaya sürüldüğünde devrim niteliğinde olduğu bilinen bir etki yaratmıştı ve daha sonra Hero4 Session modeli ve arkasından da Hero+ son kullanıcı ile buluşmuştu.

AHD3D-001_main1

Etiketler aksiyon kamerası

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.