GoPro’dan Özel 3D Çekim Özelliği Sağlayan Lens

Giyilebilir aksiyon kameraları konusunda bir dünya devine dönüşen Go Pro’dan 3D çekim yapmanızı sağlayacak özel lensini tanıttı…

Yakın zamanda sanal gerçeklik deneyimleri konusunda yaptığı çalışmalarla meraklılarını heyecanlandıran GoPro bu kez 3d çekim özelliğini sağlayacak özel lensini duyurdu.

Vitrima adı verilen özel lens aslına bakıldığında yüzde yüz kusursuz performanslı 3D çekim yapmanızı sağlamıyor. Sadece basit bir mantıkla yapılan çekimi ikiye bölerek her iki gözümüze de ayrı görüntüyü vermiş oluyor. Yüksek profesyonellikte bir ürün olmasa da GoPro Vitrima isimli bu lens keyifli görüntüler yakalayabilmenizi sağlayabilir.

Bunu da Oku:

Sanal gerçeklik konusunu birden çok GoPro kamerayı birleştirerek düz mantıkla çözen firmanın 3D görüntü için de bu şekilde bir hamle yapması aslında beklenebilecek bir hareket olarak nitelendirilebilir.

Fiyat performans anlamında kullanıcıları tatmin edebileceği belirtilen Vitrima‘nın 50 dolarlık fiyatı olduğu belirtiliyor. 3D çekim teknolojisini başlangıç aşamasında takip edenler için kaçırılmayacak bir fırsat denebilir…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.