Giyilebilir Teknoloji Ürünleri için Snapchat Geliyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması Snapchat verdiği iş ilanları ile giyilebilir teknoloji ürünleri için ilk sinyali yaktı. 

Fotoğraflar ile mesajlaşmayı başka bir boyuta taşıyan mobil uygulama Snapchat geçtiğimiz günlerde yayınladığı iş ilanları ile akıllı saat, akıllı bileklik gibi ürünlerin bulunduğu giyilebilir teknoloji alanı için ilk işareti verdi.

Bunu da Oku : Pebble Akıllı Saatler için 5 Uygulama Önerisi

Snapchat verdiği iş ilanlarında Mobil Prototip Geliştiricisi ve 3D Görsel ve Grafik Mühendisi başlıklarını kullanarak giyilebilir teknoloji ürünleri için çalışmalar yaptığını da duyurmuş oldu. Bu iş ilanların da gizli olan diğer bir durum ise ilanların donanım üzerine olması. Bu da Snapchat’ten bir giyilebilir teknoloji ürünü gelebileceğini gösteriyor.

Hali hazırda Google Glass benzeri akıllı gözlükler üzerinde çalışan Vergence Labs isimli bir şirketin sahibi olan Snapchat’ten bir akıllı gözlük ya da sanal gerçeklik gözlüğünün gelebilecek olması da tahminler arasında. SnapGlass, HoloChat gibi isimler şimdiden türetilmiş durumda ve Snapchat‘in nasıl bir hamle yapacağı ise büyük merak konusu oldu.

Henüz Snapchat‘ten resmi bir açıklama gelmedi ancak  yıl içerisinde Snapchat markası altında bu uygulamayı kullanan bir giyilebilir ürün ortaya çıkarsa şaşırmamak gerek. Bakalım ilerleyen zamanlarda neler olacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.