HTC Vive’ın İkincisi Çok Geçmeden Satışa Çıkacak!

HTC’nin Vive adlı sanal gerçeklik gözlüğünü piyasaya süreli kısa bir süre geçmesine rağmen, şirketin üst yetkili isimleri tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki aylarda gözlüğün bir üst modelinin piyasaya sürülebileceği belirtildi.

TechCrunch’a Vive ile ilgili açıklamalarda bulunan HTC‘nin sanal gerçeklikten sorumlu üst yetkilisi Rikard Steiber, kısa bir sürenin ardından birçok önemli güncellemeler yaptıkları Vive 2 adlı 2. sanal gerçeklik gözlüğünü piyasaya sürmeye hazır olduklarını ifade etti. The Vive 2’nin daha kullanışlı bir gözlük olacağı ve arcade araçlarıyla daha uyumlu olacağı da açıklandı. Söylentilere göre HTC’nin 2. sanal gözlüğü olacak olan 2. The Vive’ın, isminin Oasis olacağı belirtiliyor.

Bunu da Oku: HTC Viveport Tüm Dünyaya Açıldı

Geçtiğimiz Nisan ayında 799 dolardan satışa sunulan ve genel olarak pozitif yorumlar alan Vive‘ın ne kadar satıldığı henüz tam olarak açıklanmazken 140,000’in üzerinde bir satış gerçekleştiriği tahmin ediliyor. Ancak HTC‘nin The Vive adlı 2. gözlüğünü bu kadar kısa bir sürenin ardından piyasaya çıkaracak olması tartışma konusu oldu.

HTC‘nin ayrıca yakın zamanda çıkaracağı 2. sanal gerçeklik gözlüğünün şimdilik Asya’da kullanıma açıldığı biliniyor. HTC‘nin geçtiğimiz hafta Vivaland adlı sanal gerçeklik odalarının ilkini Tayland’da açılışını yapan HTC, önümüzdeki aylarda önce Çin daha sonra da Avrupa ve Amerika’da da sanal gerçeklik odaları açmayı planlıyor. Taywanlı şirket HTC‘nin ayrıca yeni çıkarılacak olan The Vive 2‘nin sinema salonları ve internet kafelere kurulacak sanal gerçeklik odalarıyla da satış yapmayı planladığı belirtiliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.