80 Farklı Sporun Takibini Yapan Avrupalı Akıllı Saat

Finlandiya merkezli firma Suunto, yeni akıllı saati ile piyasada kendisine yer edinmek istiyor. En önemli iddiası ise 80 farklı spor dalının takibini yapabildiğini söylüyor olması…

Akıllı saatlerin aktivite takibi yapması artık alışılagelmiş bir durum oldu. Önemli saat markalarından Suunto’nun tanıtımını gerçekleştirdiği akıllı saat, 80 farklı spor dalı ile ilgili bilgileri tek bir akıllı saatte toplayacak.

Spartan adı verilen seri, 80 farklı spor dalı ile ilgili aktivite takibi yaparak bu alanda ön plana çıkmayı hedefliyor. Açık hava sporları için tasarlanması nedeni ile suya ve toza ekstra dayanıklılığı bulunan Spartan‘ın 100 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunuyor.

Bunu da Oku: Konusunun Uzmanından Yeni Akıllı Saat

Suunto Spartan‘ın bahsedebileceğimiz özellikleri arasında, akıllı telefon ile eşleşme, barometre, pusula, GPS, nabız ölçme, ivme ölçer, antrenman takibi, ölçümünü yapabildiği bazı sporlar arasında (yüzme, bisiklet, triathlon, koşu, kayak vb.) bulunuyor. Ayrıca en parlak güneş ışığı altında bile görülebilecek kadar parlak bir ekranı bulunan Suunto Spartan bu özelliği ile de ön plana çıkıyor.

Suunto Spartan‘ın stealth titanyum, siyah, beyaz ve siyah titanyum renkleri bulunuyor. Şu an için firmanın ilk etapta kayışının değiştirilemeyecek şekilde tasarım yapmasını eleştirenler var ancak bu detayı da sonraki modellerinde yapacaklarına kesin gözüyle bakılıyor. Ürünün farklı kayış seçenekleri ise elbette var.

screenshot_2 screenshot_1

Finlandiya merkezli Suunto firmasının bu son ürünü Spartan’ın fiyatı ise Avrupa’da 550 euro, Amerika’da ise 600 dolar civarında… Türkiye’de ise henüz bulunmuyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.