HTC Viveport Tüm Dünyaya Açıldı

HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive için oluşturduğu uygulama mağazası HTC Viveport tüm dünyanın kullanımına açıldı.

HTC’nin uzun süredir konuştuğu ancak geçtiğimiz Ağustos ayında adını duyurduğu HTC Vive için sanal gerçeklik uygulama mağazası HTC Viveport nihayet tüm dünyadan kullanıcı kabul etmeye başladı. İlk olarak Çin’de kullanılmaya başlanan mağazaya artık hem geliştiriciler hem de kullanıcılar her yerden ulaşabilecek.

Bunu da Oku : HTC Vive için Sanal Gerçeklik Uygulama Mağazası

Geliştiricilerin geçtiğimiz aydan buyana kullandıkları ve uygulamalarını kaydettikleri HTC Viveport bu duyuru ile beta sürümünden de çıkmış oldu. Dünya genelinde 30 farklı ülkede dili ile kullanılabilecek olan HTC Viveport uygulama mağazası HTC Vive kullanıcılarının hem oyun hem de sanal gerçeklik içerikleri isteklerine anında cevap verebilecek.

Arkasına iş ortağı Steam‘ı alan HTC, uygulama mağazasında oyunlardan çok sanal gerçeklik medya içeriklerini ön planda tutacak. Bu durumun sebebi ise firmanın sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive‘ı sadece bir oyun cihazı olarak değil aynı zamanda bir multimedya cihazı olarak görmesi.

Duyuru ile birlikte 48 saatlik bir indirim yaptığınıda belirten HTC birçok içeriği 1 dolarlık fiyata çekmiş durumda. HTC Vive kullanıcısıysanız ya da meraklısıysanız buradan devam ederek ürün için açılan sanal gerçeklik uygulama mağazası HTC Viveport‘a buradan ulaşarak göz atabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.