Intel, Giyilebilir Teknoloji Pazarından Çıkmıyor!

Intel, geçtiğimiz günlerde çıkan giyilebilir teknoloji pazarından çekileceği iddialarını geliştirdikleri yeni ürünlerden söz ederek yalanladı. 

Geçtiğimiz Cuma günü Techcrunch’ta yer alan bir haber teknoloji devi Intel’in çeşitli olumsuzluklar yüzünden giyilebilir teknoloji pazarından çıkacağını iddia etmişti. Hatta Intel’in Basis markası altında Ruby isimli yeni bir ürün geliştirdiğini ancak bu ürünün piyasaya çıkmadan kaldırıldığı da belirtilmişti. Ancak Intel bu iddiaları yalanladı.

Bunu da Oku : Intel Giyilebilir Teknoloji Pazarından Çıkıyor mu?,

Intel ortaya çıkan bu iddialar karşılığında Engadget sitesine bir cevap gönderdi ve Intel’in herhangi bir sebeple giyilebilir teknoloji pazarından çekilme kararının bulunmadığını aksine şirketin yeni ürünler üzerinde çalıştığını (Basis Ruby olabilir) belirtti. Ayrıca şirket olarak akıllı saatlere sağladıkları teknoloji desteğini Tag Heuer Connected akıllı saat ve giyilebilir teknoloji yatırımlarını ise Oakley Radar Pace akılı gözlük ile örnek verdi.

Intel Açıklaması :  Intel hiçbir şekilde giyilebilir teknoloji işlerinden geri adım atmayacak. Daha önce piyasaya sürdüğümüz Tag Heuer Connected akıllı saat ve Oakley Radar Pace akıllı gözlük gibi üzerinde çalıştığımız ve heyacan duyduğumuz birkaç yeni ürünümüz daha bulunuyor. Keep calm and watch Intel.

Bu açıklama ile Techcrunh’ın bir atışta bulunduğunu ancak tutmadığını söylemek mümkün. Intel’in kısa bir sürede cevap vermesi ise firmanın gerçekten giyilebilir teknoloji alanından heyacan duyduğunun bir göstergesi. Bu gazla Intel giyilebilir teknoloji alanında 2016 yılı bitmeden yeni bir ürün sunabilir. Bu ürün neden Basis Ruby olmasın.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.