Jawbone Artık Hasta Olma Diye Uyaracak

Akıllı bileklik üreticisi Jawbone, yeni ürünlerinde artık vücudunuzdan topladığı verileri herhangi bir hastalık yaşamamanız için uyar şeklinde size sunacak.

Akıllı fitness bileklikleri üretici Jawbone, bu alana daha farklı bir boyut katarak ürünlerinde hastalıkları veya size olabilecekleri önceden önlem almanız için tahmin edebiliyor olacak.

Yapılan açıklamada Jawbone‘un tüm sağlık önlemlerini rahatlıkla alabileceğiniz bir sistem geliştirdiği ifade edildi. Örneğin Jawbone, artık adımınızı sayarken aynı zamanda yaktığınız kaloriyi de hesaplayacak. Ya da ne zaman uyanıp ne zaman kalktığınızı değil de REM uykusuna hangi aralıklarda geçiş yaptığınızı size veriler halinde sunabilecek.

Bunu da Oku: Jawbone, Ürünlerin Nabız Ölçerlerinde Değişiklik Yaptı!

Şirket geçtiğimiz Eylül ayında UP2 ve UP3 adında yeniden tasarlanmış modellerini duyurup CES 2016’da tanıtmıştı. Bu modellerde bahsettiğimiz bu özelliklerin olacağını ifade edelim…

Şirket bu yolla artık insanların sağlıklarını daha zor kaybetmelerini sağlamanın yanında hastanın kendi vücudunu daha iyi tanıyarak sağlık sektörüne daha az para harcanmasını sağlayabilecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.