Jawbone İki Yeni Giyilebilir Ürününü Tanıttı

Jawbone aktivite takipçisi kategorisine UP3 ve UP Move isimli iki yeni ürün daha eklediğini açıkladı. UP3 bir akıllı bileklik olarak görev yapacakken UP Move ise aynı görevleri yapabilen bir yaka rozeti.

Giyilebilir teknoloji ürünleri içerisinde aktivite takipçi cihazları ile ünlü olan Jawbone bu kategorisine iki yeni ürün daha eklediğini açıkladı. 7/24 aktivite takipçisi olarak adlandırılan bu ürünlerden biri UP3 ismi ile akıllı bileklikken diğer UP Move ismi ile akıllı bir rozet.

Jawbone UP3 akıllı bileklik!

Tasarım olarak rakiplerinden hiçbir farkı bulunmayan hatta ekran eksikliği ile göze çarpan Jawbone UP3, eksiklikler olsa da bugüne kadar tanıtılmış akıllı bileklikler arasında belki de en çok işleve sahip bir cihaz. Tüm gün ve hafta boyunca kullanılabilecek olan bu aktivite takipçisi, kalp hızı ölçebilme, uyku izleme, deri tepkisi ölçebilme, solunum hızı ölçebilme ve vücut sıcaklığı ölçebilme gibi özelliklere sahip olan Jawbone UP3, akıllı antrenör sistemi ile kullanıcısına bu özelliklerin kontrol ettiği bilgileri sistemli ve uyarılı bir şekilde haber verebiliyor.

jawbone up3

Yürüyüş, koşu ve tenis gibi sporlara göre farklı çalışmalar hazırlayabilen ve sunabilen Jawbone UP3, atılan adım, gidilen mesafe, yakılan kalori gibi aktivite bilgilerini de sunuyor. 10 metreye kadar suya dayanıklı olan Jawbone UP3, bir haftaya kadar şarj süresi veriyor. Android ve iOS cihazlar ile uyumlu çalışabilen ürün siyah ve gri renk seçenekleri ile birlikte yıl sonunda 180 dolardan hem onlineda hem de perakende mağazalarında satışta olacak. Diğer renk seçenekleri ise 2015‘in ilk aylarında satışta olacak.

Jawbone UP Move Akıllı Rozet

Jawbone‘un ikinci yeni giyilebilir cihazı olan UP Move akıllı rozet yine aktivite takipçisi olarak firmanın bu kategoriye eklediği bir ürün. Rakiplerine göre biraz daha az özelliğe sahip olan UP Move, uyku izleme, egzersiz faaliyetleri ve yakılan kalori gibi bilgiler gösterebiliyor. Üzerinde bulunan LED ışıklar ile uyku süresini, yapılan egzersizlerin sürelerini zamanlı olarak ifade edebilen UP Move, basit ve şık tasarımı ile dikkat çeken bir ürün.

jawbone up move

Bir şarj ile 6 aya kadar gidebileceği iddia edilen Jawbone UP Move, sarı, kırmızı, siyah ve giri gibi bir çok renk seçeneği ile 7 Kasım‘da 50 dolarlık fiyatı ile hem onlineda hem de perakende mağazalarında satışa sunulacak.

Eğer herhangi bir Jawbone cihazı kullanıyorsanız firmanın sadece iOS için geliştirmiş olduğu ve cihazları ile uyumlu olan müzik listesi oluşturma uygulamasını buradan deneyebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.