Google Cardboard’un Rakamları Açıklandı

Google, çıktığı günden bu yana hem kolay kullanımı hem de fiyatı nedeniyle büyük ilgi çeken Cardboard ürününün satış ve kullanıcı rakamlarını duyurdu.

Google‘ın sanal gerçekliğe giriş seviyesindeki gözlüğü Google Cardboard‘un satış rakamları açıklandı.

Google‘ın kartondan üretip Android uygulaması ile kullanıcılarına görüntüleri büyüterek seyrettirdiği Google Cardboard, 2014 yılında satışa sunulmuştu. O günden bu yana satılan Google Cardboard adedinin 5 milyon olduğu ifade edildi. Sadece satış rakamları değil, Cardboard‘un kullanıcı verileri de meraklılarına sunuldu. Buna göre, Google Cardboard uygulamalarını indiren kişi sayısı 15 milyon, Youtube’da 350 bin saatin üzerinde 360 dereceli video gösterimi ve 500 bin öğrenci ise 360 derece videoda ders anlatılan mekanlara göz atmış.

Bunu da Oku: Cardboard’a Yepyeni Ses Özelliği Geliyor

Bundan önce 2015’in Mayıs ayında açıklanan rakamlarda satış adedinin 1 milyon olduğu ve aradan geçen 8 aylık dönemde satış rakamının büyük bir artış kaydettiği de ürün için önemli bir gelişme olarak görünüyor.

Sony, HTC ve Oculus‘ün satışta olacağı ortamda Google Cardboard‘ın varlığını nasıl sürdüreceğini de kullanıcılar merakla bekliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.