LG’den de Bükülebilir Ekran Patenti Geldi!

Akıllı telefonlar için alınan bir patenti giyilebilir teknolojilere uyarlayan LG, bükülebilir ekran teknolojisi ile hibrit bir akıllı ürün geliştirebilir.

Geçtiğimiz hafta Samsung cephesinden gelen bir patent haberi, firmanın 2014 yılı ortasında aldığı bir patenti geliştirerek bükülebilir ekran teknolojisi ile akıllı telefon ve giyilebilir teknoloji hibritinde bir ürün geliştirebileceğini ortaya çıkarmıştı. Şimdi ise aynı haber diğer bir teknoloji devi olan LG‘den geldi.

Bunu da Oku: Samsung’dan Giyilebilir Teknolojiler için Bükülebilir Ekran!

Gelen bilgilere göre LG‘nin patenti de 2014 yılının yaz aylarında alınmış ve patentin ilk alınış amacı akıllı telefonlarda bükülebilir ekran teknolojisine odaklanmak. Ancak gelişen teknoloji ve akıllı ürünlerin giyilebilir ürünler olması LG‘yi bu patenti geliştirerek bu iki alanı birleştirmeye yitmiş.

LG ve Samsung‘un patentleri içerik olarak birbirlerine benzese de kullanım olarak çok farklılar. Samsung’un patenti akıllı ürünün direk olarak bileğe takılabileceğini gösterirken LG‘nin bu patentinde ürünün bilekte bulunan bir platforma oturtularak kullanılacağını gösteriyor.

Her iki patentte de ortak olarak bükülebilir ekran teknolojisini kullanıyor ve LG‘de tıpkı Samsung’un yapmak istediği gibi bu patent ile akıllı telefon ve akıllı bileklik, akıllı saat ve akıllı bilezik karışımında bir ürün ortaya koymaya hazırlanıyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.