Porsche Apple Watch’daki Yerini Aldı!

Ünlü Alman spor otomobil üreticisi Porsche, Apple’ın akıllı saati Apple Watch’daki yerini aldı. Bu sayede Porsche otomobiller Apple Watch üzerinden kontrol edilebilecek.

Apple Watch henüz satın alanların eline geçmedi ancak her geçen gün yeni bir marka Apple Watch‘daki yerini alıyor. Apple Watch’a yerleşen en son marka ise ünlü Alman spor otomobil markası Porsche oldu. Porsche marka otomobiller Apple’ın CarPlay uygulaması sayesinde iOS cihazlar üzerinden zaten kontrol edilebiliyordu. Şimdi ise bu otomobiller Apple Watch üzerinden kontrol edilebilecek.

Bunu da Oku : Tesla Apple Watch Uygulaması!

Porsche Car Connect uygulaması ile Apple Watch‘a gelen marka, bu uygulaması üzerinden otomobil sahiplerine gidilen mesafe, varış süresi, yakıt tüketimi ve ortalama hız gibi teknik detayları sunabildiği gibi kapıların, bagajın ve tavanın açık olup olmadığını da gösterebiliyor.

Bu özelliklerin dışında kullanıcılar Porsche Car Connect uygulaması sayesinde Apple Watch üzerinden otomobillerini kilitleyip açabilecek, aynaları kapatıp açabilecek ve otomobillerinin nerede olduğunu görebilecek.

Tabi ki bu uygulamayı tüm Porsche modelleri de desteklemiyor. Destekleyen modeller ise genel olarak 2014 model olup Panamera, 918 Spyder, Macan ve Cayenne şeklinde. Bu Porsche modellerinden birine sahipseniz, Apple Watch üzerinden otomobilinizi kontrol edebilirsiniz. Tabi önce bir de Apple Watch’a sahip olmanız gerekiyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.