Yerli Aktivite Takipçisi Formetre Formunuzu Koruyacak!

İzmir’de hayata merhaba diyen Formetre, aktivite takibi yapabilen bir giyilebilir teknoloji ürünü. Dört ay önce satışa sunulan ürünün fiyatı ise 80 lira. 

İki mühendisin giyilebilir teknolojiler için elini taşın altına koyması ile İzmir’de ortaya çıkan Formetre, kullanıcıların kıyafetlerinin herhangi bir yerlerine tutturarak ya da ceplerine koyarak rahatlıkla kullanabileceği bir aktivite takipçisi.

Adım adım sağlığa sloganı ile ortaya çıkan Formetre kullanıcısının adım sayısını, yaktığı kaloriyi, aktif olduğu süreyi, gittiği mesafeyi ve günlük hedefinin ne kadarına ulaşabildiği gibi bilgileri takip edebiliyor. Aktivite takip özelliğinin yanında aynı zamanda uyku takibi de yapabilen Formetre, kullanıcısnı takip ederek elde ettiği tüm bu bilgileri USB kablosu ile kendi web sistemine yüklüyor ve kullanıcıların buradan bilgilerini takip etmesine imkan tanıyor.

formetre yerli giyileiblir teknoloji

Bu sistem sayesinde ise Formetre‘nin kullanım sırasında herhangi bir akıllı telefona ihtiyacı bulunmuyor. Anlık bilgileri üzerinde bulunan OLED ekranı sayesinde kullanıcısına sunan Formetre yaptığı tüm aktivite takiplerini 15 güne kadar kayıt ederek kendi hafızasında saklayabiliyor. 11.5 gram ağırlığı bulunan ürünün hayatta kalma süresi 5 ile 7 gün arası. Yaklaşık dört ay önce satışa sunulan Formetre‘nin satış fiyatı ise 80 lira. 

Webrazzi’nin aldığı bilgilere göre de Formetre’nin ardından şirket yakın zamanda bir akıllı bileklik çıkaracak. Mobil uygulamalarının tamamlanması beklenen akıllı bilekliğin değiştirilebilir kordon yapısı ve su geçirmez bir kasası bulunuyor.

Formetre hakkında daha fazla bilgi almak ya da satın almak isterseniz buradan devam edebilirisiniz.

Kaynak : Webrazzi

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.