Maddi Sıkıntılar Jawbone’u Satışa Sürüklüyor!

Akıllı bileklik pazarının önemli oyuncularından Jawbone olumsuz giden maddi tablolar nedeni ile şirketi satma kararı aldı. Potansiyel müşteriler ile görüşmeler başladı.

Giyilebilir teknoloji sektörü yeni ve heyacanlı bir sektör olmasından dolayı sürekli yeni şirketler ve yeni ürünler duyuyoruz. Ancak bu sektörde kötü giden olaylar da yok değil. Bunun en büyük örneği ise akıllı bileklikleri ile tanıdığımız Jawbone‘un çöküşü.

Bunu da Oku : Jawbone Akıllı Bileklik Pazarından Çekiliyor!

Bünyesinde akıllı bileklik, Bluetooth kulaklık ve hoparlör gibi ürünler bulunduran Jawbone geçtiğimiz Mayıs ayında maddi sıkıntılardan dolayı akıllı bileklik pazarından çekildiğini duyurmuş ve elinde bulunan stokları da indirimli bir şekilde perakende mağazalarına satacağını açıklamıştı. Firmadan gelen yeni bir haber ise bu hamlenin de işe yaramadığı ve şirketin satılacağı yönünde oldu.

Satılma haberleri üzerine Jawbone içerisinden gelen bilgilerde ise şirket yetkililerinin teknoloji firmaları ve donanım üreticileri ile satış üzerinde konuştukları yer alıyor. Burada eğer bir satış olursa Jawbone‘un elinde sadece hoparlör birimini tutacağı da gelen bilgiler arasında. Bu bilgilerde herhangi bir firma ismi geçmese de sağlık ve giyilebilir teknoloji odaklı firmaların Jawbone‘a talip olacağını tahmin etmek zor değil.

1999 yılında yola çıkan Jawbone’un akıbetinin ne olacağı henüz belli değil. Ne kadarlık bir fiyat ile kimin satın alacağı ise şimdiden merak konusu olurken rakipleri Fitbit, Xiaomi ve Misfit gibi markaların satın alma için masaya oturacağı ise sürprizler arasında.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.