Kondisyon Bisikleti ve Sanal Gerçeklik Güçlerini Birleştirdi…

Kondisyon bisikleti ile pedal çevirirken aynı zamanda dışarıda dolaşmak ister misiniz? İşte çevirdiğiniz pedal kadar ilerlediğiniz caddelerde gezindiğiniz uygulama…

Sanal gerçeklik ile yapılabileceklerin sınırının olmadığı bir kez daha kanıtlandı. Farklı bir işi yaparken kullanabileceğiniz sanal gerçeklik teknolojisi ile tamamen farklı bir deneyim gerçekleştirmeye hazır olun…

Google Street View‘dan faydalanan kondisyon bisikleti ile artık pedal çevirirken sanal gerçeklik ortamında mesafe kat edebilecek ve pedalları çevirirken asla sıkılmayacaksınız. Aaron Puzey isimli geliştirici, kondisyon bisikletine uyarladığı çalışma bu sistemi kullanma adaylarını oldukça heyecanlandırdı.

Kondisyon bisikletinin pedallarını çevirme hızında sanal gerçeklik ortamında ilerleyebildiğinizi ve yolda keyifli bir bisiklet sürüşü gerçekleştirdiğinizi hayal edin. İngiltere’nin bir ucundan diğer bir ucuna kadar gidebildiğiniz seyehatinizde aynı zamanda istediğiniz ortamda gezme hissini sonuna kadar yaşayabileceksiniz.

Bunu da Oku: Bilgisayarınız Sanal Gerçeklik İçin Yeterli Mi?

Google Street View‘in izin verdiği tüm alanlara girebilme şansınızın da olduğunu varsayarsanır oturduğunuz yerden istediğiniz ortama giriş yapabiliyorsunuz.

Öte yandan sanal gerçeklik ortamında gezinirken gittiğiniz mesafe hızınız ve gerekli tüm bilgiler de önünüzde yer alıyor. Bu şekilde sanal gerçeklik gözlüğünü çıkartmanıza gerek kalmadan gittiğiniz mesafelerle ilgili tüm bilgileri görüntüleyebiliyorsunuz.

Bu basit ama çok dikkat çeken müthiş uygulama şimdilik basit bir deneme aşamasında. Uygulamanın daha yaygınlaşıp yaygınlaşmayacağı kesin değil ancak bu deneyime hayır diyebilecek kişi sayısının yok denecek kadar az olduğuna inanılıyor.

Üstteki videoda Aaron Puzey‘in çektiği görüntüleri izleyerek bu müthiş deneyimi siz de yaşayabilirsiniz…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.