Çocuklar İçin Huawei’den GPS’li Akıllı Saat

Bir süredir özellikle ebeveynlerin ilgi gösterdiği çocuklar için özel olarak geliştirilen akıllı saatler tasarımlarına Huawei de katıldı.

Akıllı saatler yediden yetmişe her yaşa hitap eden şekilde özelliklerle donatılarak pazarlanmaya çalışılıyor. Daha önceden de tanıtımlarını yaptığımız ebeveynlerin çocukların güvenliği için geliştirilen akıllı saatlere Huawei’de yeni modeli ile eşlik ediyor.

Huawei Kids Smartwatch ismiyle piyasaya çıkarılan akıllı saatler çocuklar için özel tasarım ve özellikleri ile dikkat çekiyor. Huawei akıllı saatin en büyük özelliklerinden birisi de Mickey Mouse, Minnie Mouse, Captain America ve Frozen gibi Disney karakterlerini lisanslı olarak akıllı saatlerde yer alması olarak belirtiliyor.

Bunu da Oku: Güvenli Çocuk Saati Türkiye’ye Giriş Yaptı

Huawei Kids Smartwatch‘ların özellikleri arasında ise ebeveynlerin takip edilebilmesi ve çocukların hareketlerini harita üzerinde gözlemleyebilme şansı için GPS desteği bulunuyor. Bunun yanında iOS ve Android uygulamaları sayesinde cihazlarınızdan çocuklarınızın takibini gerçekleştirebiliyorsunuz. Ürünün ilk belirlenen bilgileri arasında ise 1.3 inç dokunmatik PMOLED ekranının bulunduğu ifade ediliyor.

11-08-2016 00-08-36

SOS tuşu sayesinde belirlenen numaralar aranabiliyor ve telefon görüşmesi gibi çocuğunuzla görüşme gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ürünün 300 mAh‘lik pilinin yaklaşık 1,5 gün dayanabildiğini de hatırlatalım. 2 saatlik şarj etme ile bu süre kullanımını yakalamanız mümkün.

En azından şimdilik sadece Çin’de satışa çıkan ürünün fiyatı ise makul seviyede. 80 euro‘luk fiyatıyla raflardaki yerini alan Huawei Kids Smartwatch‘un Avrupa veya dünyaya yayılması ise biraz zaman alabilir…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.