Meta’dan Hololens’e Rakip AR Gözlük

Arttırılmış gerçeklik konusunda Kickstarter ile 2013’te adını duyuran Meta, yeni ürününü tanıttı.

2013’te Kickstarter projesi olarak ortaya çıkan Meta, şimdi yeni geliştirdiği ikinci versiyonuyla adından söz ettirmeyi başardı.

Arttırılmış gerçeklik konusunda Microsoft Hololens‘e rakip olabilecek nitelikte olduğu duyurulan Meta 2‘nin özellikleri ise teknolojiseverleri heyecanlandırmak için yetiyor. Öncelikle Microsoft Hololens‘ten daha kaba görünmesine rağmen daha geniş açılı görüntü alanına sahip olmanızı sağlayan Meta 2’nin hem önünde hem de arakasında kameralar bulunuyor.

Bunu da Oku: Microsoft Hololens’in Ön Siparişi Açıldı

Görüntü çözünürlüğü 2560×1440 olan Meta 2‘nin önündeki kamera 720p kalitesinde çekim yapabiliyor. Arttırılmış gerçekliğe yönelik özelliklerinde ise Meta 2‘nin öne çıkan tarafı, sanal objeleri elinizle tutarak herhangi bir yardımcı joystick olmadan kullanabilmeniz. Genel olarak Hololens’ten daha uzun kabloları bulunan Meta 2‘nin bu özelliğinin de artılarından biri olduğu düşünülüyor.

Sanal gerçeklik kadar arttırılmış gerçeklik ürünlerinin de yakın zamanda etrafımızı çevreleyeceğini ve 949 dolarlık fiyatıyla Meta 2‘nin 2016’nın üçüncü çeyreğinde satışa sunulmaya çalışılacağını söyleyelim.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.