Microsoft Build’de HoloLens Demosu

Microsoft Build konferansında HoloLens demosu canlı olarak tanıtıldı.

Dünyanın en sıkıcı şirketi olarak bilinen Microsoft, artık yeni bir sayfa açarak rakiplerinin birkaç sene önünde olduğunu gösterecek yeni bir projeyle kendini hatırlattı. Yeni projesi HoloLens ile yaratıcılıkta sınırları zorlayacak gibi duruyor. San Francisco’da düzenlenen Build Geliştirici Konferansı’nda HoloLens başlık seti uygulamalı olarak tanıtıldı. Sanal dünyada gezinirken HoloLens üzerinde bulanan kamera sayesinde, aynı anda konferansta bulunan seyirciye de sanal dünya deneyimi aktarıldı. Konferansın videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Eğer bu üç saat uzunluğundaki videoyu izleyemeyecek kadar meşgul biriyseniz üzülmeyin. Sizin için küçük bir özetini yapıyoruz. Oturma odası ortamında HoloLens kulanan birisinin sanal dünyada gezinirken gördükleri duvara yansıtılmış durumda. Skype penceresi açılıyor ve robot devreye giriyor. Burada medikal araştırmalar ve robot uygulamaları da bulunuyor. Microsoft yeni ürünü olan HoloLens başlık setinde arkaplanda kullanılan bazı prototip dizaynlar ve geleceğe dair ses teknoloji paketleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış. Bu haberler çok havalı, sizin de aynı fikirde olacağınıza eminiz. Denemek için sabırsızlanıyoruz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Ali Gençtürk

22 yaşında, Hukuk Fakültesi öğrencisi. Teknolojiye ve özellikle yazılım kısmına hayranlığı ile bilinir. 28 Nisan'dan beri burada yazıyor.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.