Microsoft HoloLens için Yeni Bir Demo Geldi!

Microsoft, artırılmış gerçeklik gözlüğü HoloLens’in sağlık bilimleri ve bu bilimlerin derslerinde nasıl kullanıldığına dair yeni bir demo yayınladı. 

Daha önce sadece bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz holografik görüntüler günümüzde artık o kadar da uzak değil. Bunun en yakın örneği ise Microsoft’un geliştirmiş olduğu artırılmış gerçeklik gözlüğü HoloLens. Microsoft’ta bu teknolojinin kullanımı için her gün yeni bir çalışmanın peşinde.

Microsoft, HoloLens‘in çalışmasını ve kullanım alanlarını göstermek için demolar gerçekleştirerek birçok çalışma yapıyor. Case Western Reserve Üniversitesi ile ortak bir çalışma yaparak sağlık bilimlerinde HoloLens’in kullanımınını gösteren Microsoft ürünün bu alanda da ne kadar kullanışlı ve başarılı bir ürün olduğunu göstermek istiyor.

Yayınlanan demoda da öğrenciler HoloLens sayesinde ortaya çıkan holografik görüntüler ile insan anatomisi üzerinde 3 boyutlu çalışma imkanı bulabiliyor. Aynı zamanda demoda birçok HoloLens‘in aynı görüntüye odaklanması ve aynı görüntü üzerinde çalışması da dikkat çekerken hem öğrenciler hem de hocalar tarafından da böyle bir ders şeklinin daha verimli olacağı dile getiriliyor.

Daha önce HoloLens‘in ortaya çıkan görüş problemi bu demoda da kendini gösteriyor ancak kullanım açısından herhangi bir sıkıntı mevcut değil. Bakalım ilerleyen zamanlarda HoloLens’in daha hangi alanlarda kullanıldığını göreceğiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.