Microsoft Akıllı Bileklikte Yolun Sonuna Geldi

Microsoft’un 2 yıl önce piyasaya sürdüğü akıllı bileklik konusunda yolun sonuna geldiği ve yeni modelin geliştirilmeyeceği konuşuluyor.

Microsoft‘un 2014 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde, 2015’te ise Avrupa’da satışa sunduğu Microsoft Band akıllı bilekliğin geleceği tehlikeye girdi. Microsoft‘un akıllı bilekliği Band’inin bu yılın sonu itibarı ile üretiminin bitmesi bekleniyor.

Microsoft‘un teknoloji çevrelerini şaşırtarak kendisinden beklenmeyen bir hamle ile akıllı bileklik üretimi gerçekleştirmesi şaşkınlıkla karşılanmıştı. Microsoft Band adıyla üretilen akıllı bilekliğin gelişmiş versiyonu olan Microsoft Band 2‘yi ise geçtiğimiz yıl kullanıcı ile buluşturmuştu.

Bunu da Oku: Microsoft Band 2’ye Güncelleme ile Yeni Özellik

2 senelik zaman zarfında Microsoft Band gerek satış rakamları gerekse de satış pazarlama konusunda beklenen etkiyi yaratamamsının ardından dev şirketin bu akıllı bilekliğin üretimini bitireceği görülüyor. Son dedikodulara göre Microsoft Band’in Windows’a uyarlama çalışmalarını yapacak ekibin dağıtılması ürünün yeni modelinin dahi gelmeyeceğine yorumlandı.

microsoft-band-uretimi-bitiyor-mu

Yapılan tahminlerde Microsoft Band için düşünülen Microsoft Health gibi bazı uygulamaların geliştirilemesine devam edileceği belirtiliyor.

Bu gelişmelere rağmen Microsoft Band 3‘ün olmayacağına yönelik herhangi bir resmi açıklama bulunmazken var olan ürünler konusundaki teknik desteğin ise süreceği tahmin ediliyor. Özellikle yazılım platformunun devam edeceği kesinliğini koruyor.

Ayrıca halen piyasada olan Microsoft Band 2‘nin satışının da süreceği biliniyor. En azından piyasadan çekileceğine yönelik herhangi bir emare yok. Stoklar tükenene kadar satışların sürmesi kullancılarında bu ürüne ulaşma konusunda bir süre daha kolaylık yaratacaktır.

5d476dbe-1552-452c-8813-70fec504ae49

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.