ShotTracker ile Basketbol Becerilerini Geliştir!

Basketbol becerilerini geliştirmek için geliştirilen ShotTracker ürünü satışa sunuldu. 150 dolar etikete sahip olan ürün birkaç sensör ve bir bileklikten oluşuyor.

Aktivite takipçisi olarak tüm spor dalları için lanse edilen akıllı bileklikler hali hazırda bulunurken, bu alanda spor dallarını ayıran aktivite takipçileri yavaş yavaş gelmeye başladı. Bunun gelen son örneği ise basketbol becerilerini geliştirmeyi hedefleyen ShotTracker isimli giyilebilir teknoloji ürünü.

Basketbol potasına tutturulan ve bazı sensörlere sahip bir cihaza, kullanıcının koluna bileklik yardımı ile takacağı ve yine üzerinde çeşitli sensörlerin bulunduğu bir akıllı takip cihazına ve bu iki cihazın arasındaki iletişimi bluetooth yardımı ile gerçekleştirebilen iOS ve Android uygulamalarına sahip olan ShotTracker iki cihazdan gelen verileri uygulamalarda toplayarak kullanıcısının gelişimini takip edebiliyor.

Kullanıcının gelişimini de zaman, atış istatistiği ve egzersizler olarak kontrol edebilen ShotTracker, kullanıcının koşu, yürüyüş, pas ve hatalı pas gibi durumlarını da gösterebiliyor. Ürün yaptığı tüm bu işlemleri eğer izin verilmiş ise kullanıcının gelişimi için kullanıcı antrenörü ile de paylaşabiliyor.

Toza ve suya karşı dayanıklı olan ShotTracker ürünlerinden bilek sensörü 8 saat şarj süresi verirken pota sensörü 3 aya kadar batarya ömrü sunuyor. 150 dolar fiyat etiketi ile kullanıcıların beğenisine sunulan giyilebilir basketbol takipçisine 4 farklı seçenek ile buradan ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.