Microsoft HoloLens, 6 Ülkede Daha Satışa Sunuldu

Microsoft’un artırılmış ve sanal gerçeklik gözlüğü HoloLens, 6 yeni ülkede daha satışa sunuldu. İşte, satışa sunulan ülkeler ve satış fiyatları.

Yazılım devi Microsoft’un uzun süredir üzerinde çalıştığı ve alanında rakibi bulunmayan sanal ve artırılmış gerçeklik gözlüğü HoloLens geçtiğimiz Ağustos ayında 3 bin dolarlık fiyatı ile ABD ve Kanada’da satışa çıkmıştı. Microsoft’tan gelen yeni haber ise HoloLens’in 6 yeni ülkede daha satışa sunulduğu oldu.

Bunu da Oku : HoloLens’in Gücü 24 Çekirdekli İşlemcisi

Yapılan duyuruya göre Microsoft HoloLens, Fransa, İrlanda, Almanya, Avustralya,İngiltere ve Yeni Zelanda’da satışa sunuldu. HoloLens‘in bu ülkelerdeki fiyatı ise Avrupa ülkeleri için 3.299 euro, Avusturalya için 4.369 dolar, İngiltere için 2.719 pound ve Yeni Zelenda için 7.829 dolar olarak açıklanmış durumda.

Gücünü 24 çekirdekli işlemcisi ve Windows 10‘un değiştirilmiş ve geliştirilmiş bir versiyonundan alan Microsoft HoloLens için daha önce satışa sunulduğu ülkelerden satış rakamları gelmiş değil. Gelen bilgilere göre çok fazla talep görmeyen ürünün en büyük kitlesi geliştiriciler. HoloLens’in daha fazla kişiye ulaşabilmesi için Microsoft’un yeni hamleler peşinde olduğu ve bu 6 yeni ülkenin de hamlelerden biri olduğu belirtiliyor.

Bakalım HoloLens hali hazırda piyasada olan Oculus Rift, HTC Valve ve geçtiğimiz günlerde satışa sunulan PlayStation VR gibi sanal gerçeklik gözüklerinin karşısında neler yapabilecek. HoloLens fiyatında bir esneklik olmaz ise bu ürünler epey fark atacak gibi görünüyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.