Apple Watch Series 2 Türkiye’de Satışa Sunuldu

Apple, 7 Eylül etkinliğinde tanıttığı yeni akıllı saat modeli Apple Watch Series 2’yi nihayet Türkiye’de satışa sundu. İşte, akıllı saatin fiyatları.

Cupertino‘lu teknoloji devi Apple, 7 Eylül akşamı yeni akıllı telefon modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile birlikte yeni akıllı saat modeli Apple Watch Series 2‘yi de tanıtmıştı. Tanıtımın ardından birçok ülkede satışa sunulan ürünler için Türkiye çıkış tarihi açıklanmamıştı. Ürünlerin Türkiye çıkış tarihileri Eylül ayının sonunda duyurulmuş ve 7 Ekim ön sipariş, 14 Ekim satış olarak belirtilmişti.

Bunu da Oku : Apple Watch Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu

Nihayet belirtilen gün geldi ve iPhone 7, iPhone 7 Plus ve Apple Watch Series 2 akıllı saat resmi olarak Apple tarafından satışa sunuldu. İlk Apple Watch modeli gibi Apple Watch Series 2’de 38 mm ve 42 mm olarak iki farklı boyut ile satışa sunulurken tanıtımın ardından gelen Apple Watch Series 1’de yine aynı boyut seçenekleri ile satışa sunuldu.

Apple Watch Series 2 modellerinde 38 mm 1399 liradan başlarken 42 mm 1499 liradan başlayan fiyatlara sahip. İlk Apple Watch’un biraz daha güçlü hali olan Apple Watch Series 1 ise 38 mm 1049, 42 mm 1149 lira olarak satışa sunulmuş durumda. İlk Apple Watch ise artık satışta değil.

Bunu da Oku : Apple Watch Series 2 Hakkında Her Şey

Apple Watch Series 2’nin yeni gelen teknik özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak akıllı saat modellerinde artık dahili GPS, 50 metre suya karşı dayanıklılık ve çift çekirdekli S2 işlemci yer alıyor. Bunun dışında yeni saat arayüzleri ve yeni kayışlarda ürünler birlikte gelen farklı seçenekler.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.