En Doğru Aktivite Takibini Apple Watch Yapıyor

Yapılan bir araştırmaya göre aktivite takip cihazları arasında en doğru ve en hassas takip yapabilen cihazın Apple Watch olduğu ortaya çıktı.

Apple’ın akıllı saati Apple Watch‘a ne kadar önem verdiğini oluşturduğu birimler sayesinde daha önce görmüştük. Bu birimler içerisinde sağlık odaklı çalışmalar yapan birim hem yaptığı çalışmalar ile hem de yüksek çalışan sayısı ile dikkat çekmişti. Yapılan bir araştırma ise bu birim sayesinde Apple Watch’a en doğru aktivite takibi yapabilen cihaz unvanını kazandırdı.

Bunu da Oku : Apple Watch Series 2 Türkiye’de Satışa Sunuldu

JAMA Cardiology isimli bir grubun yaptığı testler ve araştırmalar sonucunda aktivite takibini en doğru şekilde yapan cihazın Apple Watch olduğu ortaya çıktı. Bununla birlikte JAMA Cardiology, Apple Watch’un sağlık alanındaki en güvenilir giyilebilir teknoloji ürünü olduğunu da belirtti.

Apple Watch’un bu alanda nasıl lider olduğu ise 50 farklı denek üzerinde yapılan testler sonucunda ortaya çıktı. Deneklere EKG bağlayarak kalp ritimlerini ölçen JAMA Cardiology, deneklerin dinlenirken, yürüyüşte ve tempolu koşu sırasında ölçümler yaptı. Burada Apple Watch ile birlikte Fitbit Charge HR, Mio Alpha ve Basis Peak gibi ürünlerde teste tutulurken, test sonucunda EKG cihazı yüzde 99’luk bir oran verirken arkasından gelen Apple Watch yüzde 90‘lık doğruluk oranı verdi. Testteki diğer ürünler ise yüzde 80’nin altında kaldı.

JAMA Cardiology yapılan testlerde ürünlere ne kadar çok yüklenilirse o kadar sapma olduğunu belirtirken listenin lider Apple Watch test sonuçları için bir açıklama yapmadı. Testler için Fitbit cephesinden bir açıklama geldi ve ürünlerinin medikal kullanım için olmadığın ve kendilerinin gerçekleştirdikleri testlerde oranın yüzde 94 olduğunu belirtti.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.