Microsoft HoloLens Bluetooth Clicker Nedir?

Microsoft HoloLens’in başlat menüsünün sızması ile ortaya çıkan yeni kontrolcü Bluetooth Clicker’ın detayları gelmeye başladı. Peki, bu Bluetooth Clicker nedir, ne işe yarar?

Geçtiğimiz günlerde Actiongram isimli bir uygulamanın tanıtım videosunu yayınlaması ile Microsoft HoloLens‘in başlat menüsü ortaya çıkmıştı. Başlat menüsü ile birlikte HoloLens için bir de Bluetooth Clicker isimli el kontrolcüsünü sızdıran Microsoft ürün hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Bunu da Oku : HoloLens’in Başlat Menüsü Sızdı!

microsoft hololens bluetooth clicker

Bluetooth Clicker, HoloLens kullanıcılarının hareketlerini kolaylaştırmak için geliştirilen ve kullanıcının sadece bir parmağına takarak kullanabileceği bir ürün. Üzerinde sadece bir butonun bulunduğu bu HoloLens kontrolcüsü adı üzerinde Bluetooth teknolojisini kullanıyor.

Alt kısmında elastik bir kayışın bulunduğu Bluetooth Clicker kullanıcının parmağına bu şekilde takılıyor ve üzerindeki buton yardımı ile HoloLens uygulamaları, oyunları ve içerikleri içerisinde kullanım kolaylığı sağlıyor. Microsoft‘un böyle bir ürün geliştirmesindeki en büyük amaç ise HoloLens kullanıcılarının elleri ile boşluk hareket etmeleri yerine gerçek bir cisim ile HoloLens kullanmalarını istemiş olması.

WalkingCat isimli Twitter kullanıcısı tarafından da detaylı bir kılavuz yayınlanan Bluetooth Clicker’ın henüz bir demo gösterimi bulunmuyor. İlerleyen günlerde Microsoft‘tan kontrolcü hakkında daha detaylı ve görsel olarak yeni bilgiler gelecektir ancak ürünün HoloLens oyunlarında kullanıcılara oldukça yardımcı olacağı kesin.

Güncelleme : 30:04:2016

hololens bluetooth clicker

Microsoft HoloLens bu ay başında 3 bin dolarlık fiyatı ile geliştiricilere dağıtılmaya başlandı. Geliştiricilerin eline geçen HoloLens’lerden ise beklendiği gibi el kontrolcüsü Bluetooth Clicker da çıktı. Yakın zamanda geliştiricilerin Bluetooth Clicker ile neler yapılabileceğini göstereceği videolar göreceğiz. Hemen yukarıdaki görsel ise ürünün kanlı canlı ilk hali.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz
  1. Akıllı Kontakt Lenste Sensimed Google'ı Geçti | Wearlogy 11 Mart, 2016 at 20:29 Cevapla

    […] İsviçreli Sensimed firması, ABD Gıda ve İlaç Dairesi‘nden akıllı kontakt lensler aracılığı ile görme kayıplarından her çeşit göz rahatsızlıklarının tespitine yarayan ürün ile ilgili yasal izni aldığını açıkladı. 22 yaş ve üstü kişiler için düşünülen tasarımın çok ince silikondan yapılmış akıllı kontakt lens sayesinde üzerinde bulunan mikrosensörlerle kişilerin 24 saatlik göz hareketleri kontrol altında tutulabiliyor. […]

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.