Microsoft HoloLens’in Başlat Menüsü Sızdı!

Microsoft HoloLens’in başlat menüsü başlık için geliştirilmiş Actiongram isimli bir uygulamanın tanıtım videosunda ortaya çıktı. İşte, HoloLens’in başlat menüsü.

Teknoloji devi Microsoft’un 3000 dolarlık fiyatı ile dudak uçuklatan sanal ve artırılmış gerçeklik başlığı HoloLens‘in merakla beklenen özelliklerinden biri olan başlat menüsü sızdırıldı. HoloLens‘in başlat menüsü ise ürün için geliştirilen Actiongram isimli bir uygulamanın tanıtım videosunda ortaya çıktı.

MWC 2016 : LG’den Yeni Giyilebilir Teknoloji Ürünleri!

hololens başlat tuşu

HoloLens için geliştirilen başlat menüsü videodan anlaşıldığı üzere Microsoft’un Windows’ta kullandığının kırpılmış bir hali. Aynı kare görüntüler ve uygulamaların yer aldığı HoloLens başlat tuşunda fotoğraf galerisi, Micorosft Edge, ayarlar ve mağaza ikonu gibi ikonlar bulunurken sesli asistan Cortana ve ses, batarya ve Wi-Fi durumunu gösteren bir kısım da yer alıyor.

HoloLens başlat menüsünde parmak hareketleri ile uygulamalar arasında geçiş yapmak mümkünken yine parmak hareketleri ile uygulamalara giriş yapılıyor. Başlat menüsü ile birlikle Microsoft’un uygulamalara giriş, çıkış ve  geçişleri kolaylaştıracak parmak için bir Bluetooth buton ürünü üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı.

microsoft hololens bluetooth clicker

 

HoloLens için geliştirilen bu Bluetooth Clicker isimli cihazın yakın zamanda tanıtılması bekleniyor. Yukarıdaki videodan HoloLens için başlat menüsünü görebilir ve inceleyebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.