Microsoft HoloLens’i Parçaladılar!

Microsoft’un sanal ve artırılmış gerçeklik başlığı HoloLens, The Verge editörlerinden Tom Warren tarafından en küçük parçasına kadar ayrıldı.

Yazılım devi Microsoft sanal ve artırılmış gerçeklik başlığı HoloLens için geçtiğimiz haftalarda yayınladığı bir video ile oldukça dikkat çekmiş ve hatta bu videoda gerçekleşen olay ışınlanma olarak nitelendirilmişti. Bu olaydan sonra ise hem teknoloji seveler hem de uzmanlar Microsoft‘un bu teknolojiyi hangi HoloLens‘te kullandığı hangi donanımlar sayesinde yaptığını merak etmeye başladı.

Bunu da Oku : Işınlanma HoloLens ile Gerçek Oluyor!

The Verge sitesi editörlerinden Tom Warren ise HoloLens hayranlarının merakını giderecek bir adım atarak HoloLens’i en ufak parçasına kadar ayırdı. Yapılan çalışmayı ve HoloLens içerisindeki donanım parçalarını da bir video da anlatan Warren, ürünü tekrar birleştirmenin ayırmaktan daha zor olduğunu belirtiyor.

Warre’ın belirttiğine göre HoloLens’in en ilginç donanımı anakartı. Bunun sebebi ise Microsoft’un HoloLens’e özel, benzersiz ve ufak boyutlarda bir anakart tasarlamış olması. Bunun yanında üründe Intel tabanlı bir işlemci bulunduğunu söyleyen Warren, üründe flash depolama birimi, RAM, Wi-Fi, Bluetooth, HPU(Microsoft Holografik İşlem Birimi), 3D ve derinlik sensörü gibi birçok parçanın yer aldığını belirtiyor.

Geçtiğimiz haftalarda geliştiriciler için yola çıkan Microsoft HoloLens‘in parçalarını ve detaylarını görmek için yukarından videoyu izleyebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.