LG’den Yeni Giyilebilir Teknoloji Ürünleri!

MWC 2016 öncesi LG G5’in tanıtımını yapan LG, yeni akıllı telefonu ile kullanılabilecek giyilebilir teknoloji ürünlerini de gösterdi.

Güney Koreli teknoloji firması LG yeni amiral gemisi LG G5‘i dün yaptığı bir etkinlik ile tanıttı. 5.3 için IPS LCD ekranı, 16 artı 8 megapiksellik arka kameralar, metal gövde, 4 GB RAM, 32 GB depolama alanı ve Qualcomm Snapdragon 820 işlemcisi ile sahneye çıkan LG G5 bekleyenlerini oldukça şaşırttı. Tanıtımda LG’den akıllı telefonlar için geliştirilen aksesuarlar ile bir şaşırtma hamlesi daha geldi.

Bunu da Oku : LG’den Devrim Niteliğinde Sensör!

LG’nin Firends ismini verdiği bu yeni ürün ailesinde sanal gerçeklik gözlüğü, sanal gerçeklik kamerası ve akıllı kulaklıklar yer alıyor.

LG 360 VR Sanal Gerçeklik Gözlüğü

lg360VR

LG’nin Friends ailesinin ilk üyesi olan LG 360 VR, LG G5 ile çalışabilen bir sanal gerçeklik gözlüğü. İçine herhangi bir telefon koyularak kullanılmayan bu gözlük G5‘e USB üzerinden bağlanıyor ve o şekilde görüntüyü kendisine aktarıyor. 130 inçlik bir görüntü sunan LG 360 VR, 118 gram ağırlığında ve biraz sonra bahsedeceğimiz LG 360 Cam ile çekilen görüntüleri izlemeye de olanak sağlıyor.

LG 360 Cam Sanal Gerçeklik Kamerası

lg360cam

Üzerinde iki adet 13 megapiksellik 200 derece görüş açısına sahip kamera bulunan LG 360 Cam bu kameralar sayesinde 360 derecelik görüntüler elde edebiliyor. Sanal gerçeklik gözlükleri için içerik üreten bu kamera 2K’lık video kaydı yapabiliyor. Video kayıtları için aynı zamanda sesi de alabilen LG 360 Cam üzerinde 3 adet mikrofon bulunduruyor. Ürünün 1200 mAh bataryası ve 4 GB artırılabilir depolama alanı da bulunuyor.

LG Rolling Bot İzleme Robotu

lgrollingbot

LG’nin Firends ailesindeki en ilginç ürün olan LG Rolling Bot, bovling topu boyutlarında ve aynı yapıya sahip bir kamera sistemi. Üzerinde bulunan 8 megapiksellik kamerası ile görüntü alan bu ürün herhangi bir ortamı kullanıcısı yokken izlemeyi sağlıyor. Canlı yayın yapma özelliğine sahip olan Rolling Bot aynı zamanda kullanıcısı tarafından uzaktan da kumanda edilerek ev ya da dışarı da görüntülerin izlenmesini sağlıyor. Ürün üzerinde hem hoparlör hem de mikrofon bulunuyor.

LG Tone Platinum Akıllı Kulaklık

lg tone platinum

LG’nin şık ve ergonomik bir tasarım ile ortaya çıkardığı Tone Platinum akıllı kulaklık Harman Kardon ortaklığı ile geliştirilmiş bir ürün. Boyuna takılarak kullanılan bu akıllı kulaklık Bluetooth teknolojisine sahip ve kablosuz bir yapıda. Kulaklıklar 24-bit audio desteği ile kaliteden ödün vermezken, kulaklık konuşmalarda ses sıkıntısı yaşatmayacak bir de gürültü engellemeli mikrofona sahip.

H3 by B&O PLAY Akıllı Kulaklık

h3 akıllı kulaklık

LG’nin Firends ailesi için geliştirdiği son ürün olan H3 by B&O PLAY, Tone Platinum’un aksine kablolu bir kulaklık. B&O Play ortaklığı ile geliştirilen bu kulaklığın en büyük özelliği ise 32-bit 384KHz yüksek ses kalitesinde müzik oynatabilmesi. Sadece Android akıllı telefonlar ile kullanılabilecke olan bu ürün aynı zamanda bir Hi-Fi DAC olarak da görev yapabiliyor.

Ürünlerin ne zaman çıkacağı ve nasıl bir fiyat etiketine sahip olduğu hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.